היום ניתן למצוא עבודה במגוון רחב של אפיקים שונים. מי שמאמין בדרך הישנה והטובה, יכול פשוט לפנות בצורה ישירה למעסיק שאצלו הוא היה רוצה לעבוד. הדבר נכון אם אתם מחפשים עבודה בתור מלצרים למשל, היות ואתם יכולים פשוט לקפוץ לקפה או למסעדה שנראית לכם טוב, ולבדוק מול המנהל האם הוא מחפש עובדים. ניתן כמובן לפנות לחברה או לעסק בצורת מייל, טלפון, פנייה אישית ברשת החברתית וכדומה. מדובר בשיטה ישירה, שלפעמים עובדת מאוד יפה ולפעמים כלל לא מזכה בתגובה. העיקר כאן הוא לא לקחת שום דבר בצורה אישית, ולהמשיך לחפש עד שמוצאים את מה שמחפשים.

איך הכי כדאי לחפש עבודה – מספר רעיונות למתחילים

מעבר לפנייה האישית, ניתן תמיד להתעניין אצל חברים או מכרים האם מחפשים עובדים חדשים במקום העבודה שלהם. במידה וכן, ניתן לבקש מהם להעביר קורות חיים למנהלת כוח האדם, היות ואין כמו המלצה אישית לצורך קבלה למקום עבודה חדש. ישנם מקומות עבודה שאפילו מעודדים את העובדים להביא את החברים שלהם, באמצעות מתן בונוסים מפנקים במידה ותהליך הקבלה לעבודה מצליח.

אופציה נוספת היא כמובן לגשת לחברת כוח אדם ולחברות ההשמה השונות, לצורך בדיקת המשרות השונות שפתוחות אצלם. בדרך כלל, יהיה מדובר על שכר נמוך יותר או תנאים פחות מוצלחים, אבל לפעמים יש הפתעות טובות. כמו כן, במקום לחפש עבודה בצורה אקטיבית, אתם יכולים להעביר את החיפוש לגורם חיצוני.

האופציה המומלצת ביותר לחיפוש עבודה יעיל, היא הסתייעות בכוחו של האינטרנט. היום ניתן למצוא כמות עצומה של אתרי דרושים שונים, חלקם מעודכנים יותר וחלקם פחות. מומלץ להירשם למספר אתרים מוכרים ומפורסמים, על מנת להיחשף לכמות המודעות הגבוהה ביותר בלוח משרות. ניתן לסנן את חיפוש העבודה בהתאם לפרמטרים החשובים לכם, כמו למשל סוג העבודה הרצוי, מיקום גאוגרפי ועוד. ניתן אפילו להפעיל סוכן חכם, שישלח לכם במייל את כל המודעות העדכניות ביותר, אשר מתאימות לפרמטרים שהגדרתם. בצורה כזו, לא תפספסו שום מודעה, ותוכלו להבטיח לעצמכם כמות גדולה של אופציות שונות, שתוכלו לשלוח אליהן קורות חיים ומכתב מקדים מושקע.