עימוד ספרים נכון הוא ההבדל בין כשלון של הספר לבין ההצלחה שלו. מה זה אומר? כאשר אנחנו קוראים, אנחנו מצפים שהקריאה תזרום, שלא נתקשה בהבנת הדברים ושהמידע יזרום לתוך המוח שלנו כמו מי הנהר. ללא תקלות.

אולם כאשר הספר לא עבר עימוד כמו שצריך, העיצוב שלו לא נוח, חוויית הקריאה בו תהיה קשה ולכן, ככל הנראה, אנשים לא ירצו לקרוא בו בכלל. 

עימוד ספרים אמנם מתייחס רק לפן הוויזואלי של הספר, אולם יש עוד כמה חלקים שקובעים את איכות הספר וההצלחה שלו. רוצים לדעת טיפים על עימוד הספר? המשיכו לקרוא. 

עימוד ספרים – טיפים חשובים:

כאשר יש לכם חומר משובח שאתם רוצים להעלות אותו לכדי ספר, ישנם הרבה שלבים שאתם צריכים לעבור כדי לראות ספר מוגמר יורד ממכבש הדפוס. אולם, יש עוד יותר שלבים כדי לראות שהספר שלכם מצליח.

החדשות הטובות הן שכיום תוכלו למצוא סיוע כמעט בכל תחום. אפילו בלפתח את הסיפור שלכם תוכלו לבקש עזרה מקצועית ולהשלים על ידה את הספר. 

אולם כאן נתרכז רגע בעימוד ספרים. עימוד הספר הוא כל מה שקשור למראה הוויזואלי של הספר. האם השורות מספיק מרווחות אחת מהשנייה ככה שהעין לא מתעייפת? זו השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם. 

האם החלוקה של השורות היא הגיונית מבחינת התוכן של הספר? כלומר, האם השורה הבאה רחוקה מהשורה הקודמת בגלל תפנית כל שהיא בעלילה? או בלי סיבה הנראית לעין? 

בנוסף, עליכם לוודא שיש מספיק פסיקים בין השורות. פסיקים מדגישים את קצב הכתיבה שלכם ויכולים לתת משמעות אחרת למשפט. שימוש נכון בפסיקים עשוי לשדרג את הסיפור שלכם לרמה אחרת.  למידע נוסף היכנסו לאתר טקסט רץ הוצאה לאור ספרים