ישנם נהגים רבים שמעוניינים בהשחרת חלונות עבור הרכב הפרטי שלהם, הסיבות לכך הן רבות, חלק מעוניינים בפרטיות שחלונות שחורים וכהים מעניקים ליושבים ברכב, חלקם עושים זאת בגלל המראה היוקרתי שחלונות שחורים מעניקים לרכב שלהם, ויש כאלה שעושים זאת דווקא בגלל העובדה שחלונות כהים מסייעים להפחתת הטמפרטורה ברכב על ידי כך שהם מחלישים את עוצמת קרני השמש החודרות מבעד לחלונות מה שגורם שהרכב יגיע לטמפרטורה הרצויה באמצעות המזגן בזמן קצר הרבה יותר מאשר בחלונות רגילים, מה שכמובן גורם לחיסכון בדלק משום שהמזגן מתאמץ פחות.

 

האם השחרת חלונות רכב בלייזר היא שיטה מומלצת? 

השחרת חלונות נעשית לרוב באמצעות מדברות או ציפויים ננו קרמיים, היתרון בשיטה הזאת היא הקלות של הביצוע שלה וממילא גם המחיר הנמוך יחסית. מחיר השחרה לחלונות רכב באמצעות השיטות הללו נע באזור 100 ל – 150 ₪ לחלון, ו – 500 עד 800 ₪ לרכב כולו. אמנם, השיטה הטובה ביותר היא השחרת חלונות רכב בלייזר, העבודה במקרה הזה היא גדולה יותר וכמובן המחיר. מחיר של השחרת חלונות באמצעות לייזר יכול להגיע גם לאלפי שקלים, וכל נהג צריך לעשות את השיקול האם הוא רוצה להשקיע ביקר האיכותי או בפשוט.

 

האם השחרת חלונות לרכב מותרת על פי חוק?

בחוק נאמר מפורשות כי השחרת החלונות האחוריים ברכב מותרת, לעומת זאת נושא החלונות הקדמיים שנוי במחלוקת משום שחלונות שחוריים קדמיים לא מאפשרים למשל לשוטרים לראות אם אתם מתעסקים בנייד במהלך הנהיגה וכדומה. אמנם, כאשר אתם משחירים את החלונות הקדמיים אתם צריכים לקחת בחשבון את נושא הטסט השנתי, בו יכול להיות שתדרשו להסיר את הציפוי, אך כאשר מדובר בציפוי לא אטום לחלוטין רבים עברו את הטסט ללא בעיה.