הקיבוצים הם קהילה ייחודית בישראל. הם הוקמו במשך מאות שנים, ורובם המכריע הוקמו כ"יישובים חברתיים" – ישובים שנוצרו כדרך למתן דיור לפועלים. זו אחת הסיבות לכך שהם כל כך ייחודיים ואטרקטיביים לצעירים – זו הזדמנות לחיות במקום שונה.

הקיבוצים הם לא רק מקומות יפים לחיות בהם, אלא גם מציעים אפשרויות רבות לתעסוקה והשכלה. חלק מהסטודנטים יכולים אפילו לקבל מלגות מהקיבוצים, דבר נדיר בישראל.

הקיבוצים הם אחד מהיישובים הוותיקים בישראל. הם קיימים מאז תחילת המאה ה-19. הקיבוצים פופולריים בשל החיים המשותפים שלהם ובשל מוסר העבודה הטוב שלהם. הקיבוצים הוקמו בתקופה שבה היה צורך רב בעובדים, שלא פעם היו מובטלים בשל התנאים הכלכליים הירודים בארץ.

עוד מידע רלוונטי על הקיבוצים שלנו

הקיבוצים בצפון הארץ הם קהילה ייחודית בה כל החברים חולקים זהות משותפת וחווית חיים משותפת. הקיבוצים הוקמו מאז המאה ה-19, וכיום ישנם למעלה מ-1,500 בישראל. בנוסף לעיסוקיהם החקלאיים המסורתיים, הם עוסקים גם בתיירות, חינוך ומחקר.

הקיבוץ הוא חלק חשוב מהתרבות הישראלית, והוא משמש לרוב כמטאפורה לחיים בכלל. יש לה שפה משלה, חוקים, מנהגים ועוד – ואנו יכולים רק להגיע לשם ולהנות ממה שנותנים לנו!

כשזה מגיע ללינה, קהילות אלה עבדו על בניית בתים חדשים עבורם, היתרון העיקרי בשימוש בקיבוצים הוא שהם מספקים אירוח כפרי בצפון טוב מאוד לתושביהם – כדאי לכם לבוא לבקר, בתור זוגות או משפחות, אנחנו מבטיחים שתהנו!

לסיכום:

הקיבוצים, שהם קהילות קטנות של עולים יהודים מכל העולם, הם חלק מההיסטוריה והתרבות של ישראל כבר יותר משבעים שנה.

אל לנו לחשוב שהקיבוצים האלה מיושנים ולא מעודכנים. יש להם מקום מאוד מיוחד בהיסטוריה, בתרבות ובזהותה של ישראל, וכיום הם מתקדמים מאוד וניתן למצוא הארחה בקיבוצים בצפון ברמה הגבוהה ביותר!