הקמח האיטלקי הוא סוג של קמח המשמש להכנת פסטות ומגוון של מאכלים מהמטבח האיטלקי. הקמח עשוי מחיטת דורום, בעלת תכולת חלבון גבוהה לעומת סוגי קמח אחרים ולכן קמחים איטלקיים נחשבים איכותיים יותר ומזינים יותר לעומת קמחים אחרים.

ניתן כאמור להשתמש בקמח איטלקי להכנת סוגים שונים של מנות פסטה כמו ספגטי, פטוצ'יני ולינגוויני. אפשר גם לשלב אותו עם מרכיבים אחרים כמו ביצים וגבינת פרמזן כדי להכין מנות מורכבות יותר כמו לזניה או רביולי. אנשים רבים משתמשים בקמחים איטלקיים גם עבור הכנת בצק פיצה מכיוון שקל יותר ניתן לערבב אותו עם מרכיבים אחרים כמו עשבי תיבול, תבלינים וירקות כדי ליצור מרקם נעים יותר ובכך לייצר מאפים ומאכלים איטלקיים עם טעים נהדר. כיום אף ניתן למצוא קמחים איטלקיים ללא גלוטן וללא תוספות או חומרים משמרים. 

את הקמח האיטלקי מכינים על ידי טחינת הגרגירים לאבקה דקה, לפני ערבובו עם מים ומלח על מנת ליצור בצק. לאחר מכן ניתן לעצב את הבצק הזה לצורות שונות בהתאם למנה שאתם מכינים באמצעות הבצק שהכנתם עם קמח איטלקי.

מה מיוחד בקמחים איטלקיים?

קמחים איטלקיים הם סוג מיוחד של קמח המיוצר בדרך כלל מדגנים מלאים. הם ידועים גם בזכות ארומה העשירה שבהם ובטעמם הייחודי.

בתרבות האיטלקית לאוכל יש מקום מרכזי ומקום של כבוד, ולכן אין זה מפתיע שהאיטלקים פיתחו מגוון כה רחב של קמחים משובחים.

היום לא צריך להרחיק עד לאיטליה כדי לרכוש קמחים איטלקיים. ישנן חברות שמייבאות סוגים שונים של קמחים איטלקיים ואיכותיים. תוכלו בחיפוש פשוט בגוגל למצוא אתרים ייעודיים כמו למשל אתר לה טורטה מוצרי אפייה ולרכוש קמחים איטלקיים משובחים שבעזרתם תוכלו להכין פסטות, פיצות, לזניות ועוד מאכלים איטלקיים, ממש כמו שתמצאו בטיול ברומא.