למה להתעסק עם פונדקאות בחו"ל כשאפשר לעשות את זה בארץ?

במאמר זה נמנה בפניכם את היתרונות של פונדקאות בחו"ל בהשוואה אל פונדקאות בישראל ונרחיב לגבי נקודות חשובות נוספות שרצוי לדעת בטרם מחליטים האם מעוניינים להתחיל בתהליך פונדקאות במדינת ישראל או באחת ממדינות חו"ל. קריאה נעימה.

לא כולם יכולים – גייז וגברים יחידניים

ראשית כל חשוב לדעת שבמדינת ישראל יש קבוצות אשר אינן מורשות לעבור תהליך פונדקאות בארץ, כמו למשל גברים יחידים וזוגות גברים חד מיניים. בשנים האחרונות, בעקבות המחאה הסוערות של קהילת הלהט"ב בנושא זה ובכל הקשור אל דרישת שוויון וזכויות נוספות, בג"ץ בדק את הנושא ובחודש יולי של שנת 2021 הוא הודיע שאכן קיימת אפליה בנושא ולכן יש לתקן את החוק עד לינואר של שנת 2022, כלומר לאפשר גם לגברים יחידים וגם לזוגות גברים להביא לעולם ילד בתהליך פונדקאות דרך סוכנות פונדקאות בישראל .

פונדקאות בחו"ל – למה לא בארץ?

  • אין אפשרות לפונדקאות בישראל – גייז וזוגות גברים.
  • המתנה ממושכת – התהליך איטי ולעיתים מסורבל ורוב הזוגות שמעוניינים בתהליך פונדקאות בישראל מוצאים את ממתינים זמן רב מאותו הרגע בו הם החליטו שהם מעוניינים בפונדקאות ועד הרגע בו מוצאים להם פונדקאית אשר מתאימה לצרכיהם.
  • בירוקרטיה – הבירוקרטיה איטית גם בכל הקשור אל אישור הסכמים לנשיאת עוברים.
  • מחסור בפונדקאיות – מדינתנו הקטנה אינה משופעת בפונדקאיות. הדרישה גדולה יותר מההיצע.

לסיכום

הליך פונדקאות בעולם מהיר יותר ומהווה פתרון איכותי עבור כל אזרח ישראלי שמעוניין בילד. בנוסף, אין שום צורך להתחיל ולהוכיח את הזכות להורות מול ועדה מיוחדת או בית המשפט וכל שנדרש הוא אישור גנטי על מנת לקבל הכרה משפטית עבור ההורה. כמו כן, פונדקאות בחו"ל אפשרית גם עבור גברים יחידים וגם עבור זוגות חד מיניים.

בהצלחה

שירלי צדק

שירלי צדק

קניינית ומומחית לצרכנות וקנייה חכמה שתדאג שלא תבזבזו שקל אחד יותר ממה שאתם צריכים