ילדים לא מעטים סובלים מתופעה לא נעימה שנקראת בשם הרטבת לילה. זו תופעה מעיקה שפוגעת באיכות החיים והופכת את היום יום למעיק ולא נעים בכלל. כי לקום בכל בוקר כשריח של שתן ממלא את חלל החדר זה עסק ביש. לגלות בכל בוקר מחדש את חוסר שביעות הרצון של אימא זה לגמרי לא נעים. הביטחון העצמי נסדק וההרגשה לגמרי לא טובה. שלא לדבר על המורכבות הטכנית של מקלחת בוקר קבועה וכמויות בלתי נגמרות של כביסות. אז מה ניתן לעשות? ד"ר קובי שגיא מסביר.

התזונה והרטבת לילה

יש הורים שמחפשים גורמים וסיבות שונים להרטבה. הם מעוניינים למצוא את הגורם ולהכות אותו בראש. ואז נשאלות שאלות שונות. אחת מהן היא האם יש קשר בין תזונה להרטבת לילה? אז ראשית יש לציין כי הרטבת לילה לרוב לא נובעת בגין תזונה לא נכונה. אם כי כמובן גם לתזונה יש חלק בחגיגה הלא נעימה הזו. חשוב להימנע מאכילת מאכלים משתנים בשעות הסמוכות לשינה, בצורה כזו מפחיתים את הסיכון להרטבה. כמו כן חשוב להדגיש כי גוף האדם צריך לקבל מרכיבים שונים ובאותה מידה מיותר לו לקבל מרכיבים בלתי רצויים. היות שכך יש להקפיד על תזונה מאוזנת ונכונה בכל מקרה. תהיה לכך השפעה גם על עניין ההרטבה. כי כאשר הגוף שלנו מאוזן כל המערכות פועלות כיאות.

מהו הטיפול המומלץ בשיטת ד"ר קובי שגיא?

אך שינוי בתזונה לא אמור לפתור את הבעיה. ולכן יש למצוא גורם טיפולי אשר יוכל לספק מענה ולאפשר לילד להיגמל מהרטבות הלילה. ד"ר קובי שגיא מציע טיפול מתקדם מאוד אשר מוביל ילדים רבים אל ההצלחה הסופית שלהם. כיצד זה מתבצע? הטיפול נערך באופן מקוון – אתם יושבים בבית עם הילד מול המסך ופוגשים את הד"ר בקליניקה. אמנם אינכם נמצאים פיסית מולו, אבל הטיפול מדמה פגישה של ממש.

ד"ר טל שגיא – כיצד נגרום לילד להתעורר בלילה?

במקרים רבים משתף ד"ר טל שגיא הקושי הוא לגרום לילד להתעורר בלילה ולחוש את הצורך לרוקן את שלפוחית השתן. לשם כך נעזרים במכשיר מיוחד אשר מאותת בעת הצורך.