עולם האינטרנט ייצר עבורנו אפשרויות שונות אשר הקלו עלינו בכל מה שקשור לשימוש במוצרים שונים, כאלה שבמשך שנים נהגנו להשתמש בהם מבלי להבין את הנזק שהם גרמו. אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא החיסכון בנייר.

במשך שנים, היינו צריכים להשתמש בנייר לכל דבר ודבר, כך למשל, היינו צריכים לספק ללקוחות שלנו חשבוניות בכל פעם שהם ביצעו רכישה או הזמנה של מוצר מסוים. אך ברגע שהאינטרנט הופיע בעולמנו ואיתו הופיעו תוכנות דואר אלקטרוני ואמצעים שונים שאיפשרו לנו לבצע תהליכים באמצעות האינטרנט, מבלי להיעזר בכלים חיצוניים, הרי שגם השימוש בנייר פחת, או לפחות יכול היה לפחות בצורה רצינית.

במקום לספק ללקוחות שלנו חשבוניות מנייר, אנחנו יכולים לשלוח להם חשבונית במייל, ואז הם יכולים להשתמש בה לצרכים שלהם. שימוש בחשבונית ירוקה, היא דבר מאוד מקובל היום, בין היתר בקרב עסקים מכל סוג באופן כללי, וכן עסקים אשר מאפשרים לנו לבצע תשלומים דרך האינטרנט, בין אם זה מוסדות ממשלתיים, רשויות מקומיות, גופים וארגונים שונים, וכן כל עסק שיש לו חנות וירטואלית. בסיום תהליך הרכישה, החשבונית מגיעה אל תיבת הדואר האלקטרוני של הלקוח. היום זה כבר יותר משוכלל, מאחר ובמקרים רבים הלקוח מקבל הודעה בסלולר עם החשבונית, הוא גם מאפשר הפנייה לעמוד מסוים באתר, דרכו הוא יכול להוריד קובץ PDF עם החשבונית.

חשבונית ירוקה, מעבר לעובדה שהיא חוסכת לנו נייר היא גם מאפשרת לנו לבצע פעולות שונות מבלי שנצטרך להדפיס את החשבונית בפועל. למשל, אם אנחנו רוצים להעביר את החשבונית הלאה, אל מחלקת החשבונות בעסק, אל רואה חשבון ואל כל גורם אחר, אז אין שום בעיה לעשות את זה.

יתרה מזו, החשבוניות נשמרות במערכת ואז אם יש צורך לברר פרט מסוים אנחנו לא נתקשה לעשות את זה. לא צריך לחפש בספרים ולא צריך לחפש איפה החשבונית נמצאת. הכל מתועד, הכל שמור, אפשר למצוא אותה בקלות. זה מקל על בעל העסק, ומן הסתם זה גם מקל על הלקוח לכל עניין.