מי שיש לו כסף מעוניין באופן טבעי לשמור על ערכו, או להגדיל את ערך ההון. 

השקעות למתחילים 

מי שמעוניין ליצור לעצמו הכנסות נוספות בכל מיני תחומים בודק מהן האופציות של השקעות למתחילים. 

האפשרות הראשונה היא להשקיע בנדל"ן כיוון שמדובר בהשקעה שכרוכה בממון רב וזו למעשה הקנייה הגדולה ביותר של כל אדם מבחינת המימון, כדאי לקנות בשלב ראשון דירה קטנה ולא להתחייב ל תשלומים גבוהים של משכנתא. הדרך הנוחה היא לשלם חלק ראשוני באמצעות הון עצמי של כמה מאות אלפי שקלים ובמהלך החזרת המשכנתא אם יש אפשרות רוכשים דירה נוספת. אך עושים את זה רק כאשר יש רווחה כלכלית ורק כאשר סך ההכנסות מאפשרות צעד זה, כאשר ידוע באופן די בטוח מהי רמת ההוצאות החודשיות.

שוק ההון 

בשוק ההון יש שני סוגים מרכזיים של השקעות השקעה סולידית והשקעה עם סיכונים. לפני שעושים כל השקעה חשוב מאוד ללמוד את הנושא הזה. יש קורסים של כמה חודשים שאפשר ללמוד בהם ולקבל את כל המידע ולהבין איך מתנהלים בעולם שוק ההון. כיוון שמי שלא מבין בכך עדיף לא להשקיע כסף ולהפסיד את כולו. לכן כדאי להשקיע בשלב ראשון רק במניות הסולידיות ובשלב שני להשקיע גם במניות שיש בהן סיכון איך לא לסכן את כל תיק ההון שקיים אלה רק חלק קטן ממנו.

הלוואות חברתיות 

הלוואות חברתיות הן אופציה לתת הלוואות לאנשים זרים כאשר חותמים על חוזה בין הצדדים ומקבלים בכל חודש חלק יחסי מתוך החזר ההלוואה שכוללת ריבית. מדובר בריבית שהיא גבוהה יותר מהריבית הבנקאית ולכן זו השקעה כדאית למתחילים כיוון שנהנים מהתשואה, במקום בבנק ללא ריבית.