מזגני אינוורטר הם מזגנים מתוחכמים יותר ולכן גם יקרים יותר מהממוצע. בעבר היו פחות פופולריים בישראל אבל כיום כשהפירמות השונות מביאות לכאן דגמים רבים יותר כדאי לבדוק את האפשרות להתקין אותו והאם הוא מתאים לכם ולצרכים שלכם. חשוב לזכור שבכל בית יש מבנה שהופך מיזוג והסקה לאתגר שיש להתאים לו את שיטת המיזוג הנכונה. במקרים רבים אינוורטר יכול לענות על התנאים האלה ולמזג את הבית שלכם.

מהם מזגני אינוורטר?

זהו מזגן שנחשב לחסכוני מאוד בחשמל ולכן גם שקט ולכן המחיר שלו יחסית יותר יקר. הוא מועדף על מי שלטווח ארוך רוצה לחסוך בעלויות התפעול אבל גם מי שהשקט חשוב לו במיוחד, אם זה במקום ציבורי או בבית. במזגן חשובה הטכנולוגיה שקובעת כיצד יעבדו במנוע והמדחס כדי לשמור על טמפרטורה רציפה בכל החדרים. באינוורטר התדירות של ההפעלה משתנה על מנת להתאים את הפעילות לטמפרטורה וכך מקטינה את העלות. המנגנון פועל בצורה אמינה יותר ויש לו פחות תקלות וזה חשוב מאוד למי שיש לו צורך במזגן שפועל 24/7 בצורה אמינה ויציבה.

פעילות שקטה

יתרון נוסף הוא השקט בו פועלים מזגני אינוורטר בגלל אופן העבודה של מנוע המדחס וסיבובו וכך הוא שולט טוב יותר בפעילות. כלומר, לא פועל אוטומטית אלא רק כשיש צורך בכך. הטכנולוגיה החכמה שלהם הופכת אותם למותאמי סביבה ותנאים ולכן הם מקררים בדיוק לפי הצורך ולא יותר מדי או פחות מדי. זאת מערכת ידידותית לאקולוגיה ומהירה בתגובה שלה ולכן גם חוסכת מכם את הצורך לשנות כל הזמן את אופן הפעולה שלה. מכיוון שמכנית היא גם איכותית יותר כדי שתוכל לעשות זאת בצורה רצופה ולעמוד במשימה היא נחשבת למערכת שלא מתקלקלת הרבה בזכות זאת.