כשאנחנו מעצבים בית או כל מבנה אחר, הרי שלכל דבר שאנחנו בוחרים להשתמש, יש משמעות מבחינה נראות, מבחינת סגנון, ולעיתים גם מעבר לכך, מבחינה מעשית, כלומר, הדרך בה אנחנו נוכל להשתמש באותם פריטים ביום יום. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, זה הרעיון של דלתות פנים. לא משנה באיזה מבנה מדובר, הרי שאנחנו נצטרך להציב בכניסה לכל חדר דלת שתחצוץ בינה לבין החלל השני, לבין החלק שאיננו שייך לחלל זה. השאלה הנשאלת היא, כיצד עושים את זה בצורה נכונה. 

חשוב להדגיש, בדומה למקרים אחרים, כאשר אנחנו ניגשים לבחור דלתות פנים לחדר כזה או אחר, הרי שאנחנו צריכים להקפיד ולשים לעובדה, שמדובר בפריט שאנחנו אמורים להשתמש בו על בסיס קבוע, יומיומי, לאורך זמן, כלומר לא מדובר על פריט שעוד שבוע-שבועיים, נוכל להחליף אותו או שלא נוכל להשתמש בו יותר. מדובר על פריטים שאנחנו נצטרך להשתמש בהם באופן קבוע. 

כיצד בוחרים דלתות פנים למבנה שלנו

ראשית, הבחירה תתבצע על פי סוג ואופי המבנה. יש הבדל בין דלתות פנים של מבנה פרטי לבין דלתות שאמורים לשמש מבנה עסקי, ציבורי או אחר. זה נכון לגבי הסגנון, זה נכון לגבי העיצוב, זה גם נכון במובנים רבים בהקשר של סוג הדלת. 

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, כיצד אנחנו בוחרים להשתמש בדלת ואיך אנחנו רוצים לאפיין את החדר. כלומר, האם מדובר בדלת שאמורה להבטיח פרטיות מלאה, דלת שאמורה להבטיח שקט בחלל החדר, דלת שאמורה לשלב עיצוב מסוים ועוד. 

שלישית, מן הסתם, נתייחס לשאלה איך אנחנו רוצים לעצב את המקום, האם יש חשיבות במובן הזה לצבע ולסגנון של הדלת, בשביל שנוכל לעצב את המקום כמו שאנחנו רוצים.