תיקון לקות שמיעה באופן מושלם אינו דבר בר ביצוע מכיוון שמדובר במשהו אלוהי שרק בורא העולם שולט בו. אך בני האדם המציאו מגוון דרכים ואמצעים שמאפשרים לשפר את הלקות המולדת ולאפשר לכבדי שמיעה חיים משופרים יותר.

אחת הדרכים היא השתלת שתלי שמיעה שמחקים במעט את פעולתה של האוזן הטבעית. אחד מסוגי השתלים הנפוצים הוא שתל השבלול. מערכת CI – מערכת שתל השבלול – היא למעשה ההתקן הרפואי היחיד שמחקה את פעולתה הטבעית של האוזן בצורה הטובה ביותר.

 

איך עובד שתל שבלול?

מערכת שתל השבלול – ובשמה המקצועי SYNCHRONY – מאפשרת ומפיקה ביצועי שמיעה יוצאים מגדר הרגיל, מהימנות גבוהה ואף רמת בטיחות גבוהה בעת בדיקות MRI. ביצועים אלו מתאפשרים הודות לאופן בו עובד שתל השבלול.

שתל השבלול מספק גירוי חשמלי עוצמתי ישירות לסיבי העצב אשר בשבלול האוזן תוך שהוא עוקף את החלקים שלא מתפקדים באוזן הפנימית. בצורה כזו ניתן להגיע לרמות שמיעה גבוהות גם אצל אנשים שאיכות השמיעה שלהם ירודה במיוחד.

 

שתל שבלול – מתי ולמי זה מתאים?

שתל השבלול מתאים לאנשים הסובלים מירידה חמורה עד עמוקה בשמיעה תחושתית – עצבית. אנשים אלו אינם יכולים להתקדם כמו שצריך, להבין דיבור ולרכוש שפה באמצעות מכשירי שמיעה רגילים ובעזרת עזרים קלאסיים. ולכן, יש צורך לספק להם תחליף הולם על מנת שיצליחו להתקדם באופן אחר.

מערכת שתל השבלול מהווה תחליף מוצלח ביותר ואמצעי סיוע שמיעתי בעל אחוזי הצלחה גבוהים. המערכת מתאימה לכל כבדי שמיעה אשר עומדים בקריטריונים שנקבעו, בין אם מדובר בילדים צעירים ובין אם אלו אנשים מבוגרים. חשוב לציין, כי אם בעבר היו הקריטריונים מצומצמים לנתונים מאוד ספציפיים, הרי שכיום הם הורחבו והמערכת מאושרת לקהל רחב יותר.