אנשים שמשוגעים לדבר לא צריכים הרבה סיבות או הסברים למה  ומדוע כדאי להם לצאת לטיול מאתגר שכולל גם טיפוס על הרים. אך גם אלו חייבים לדעת כי ללא ציוד מתאים ממש  לא כדאי להם לצאת לדרך. הדבר עלול להיות מסוכן מאוד והטיול יכול להסתיים עם אסון של ממש.

אז מה חשוב להביא אתנו כאשר אנחנו יוצאים לטיול הכולל טיפוס על הרים כמו מסלול טיפוס לקילימנג'רו?

נעליים נוחות– לפני הכול חשוב להצטייד בנעליים נוחות ומתאימות לטיפוס. הנעליים אמורות להיות עם בולמי זעזועים על מנת שתנאי השטח הקשים לא יפגעו ברגליים.

הנעליים הם למעשה הפריט החשוב ביותר לצורך טיפוס נוח ונעים ללא תקלות מיותרות ובלי שהרגליים יתעייפו בדרך.

גרביים מתאימות – גם הגרביים חייבות להתאים לטיול. לא יועילו הנעליים הנוחות אם הגרביים יעיקו ויציקו לנו לאורך כל הטיול. חשוב שהגרביים תהיינה גרביים איכותיות ונושמות וכאלה שייתנו לנו את המענה הכי טוב.

גרביים מתאימות לקור – ישנם מקרים רבים אשר בהם חשוב להצטייד בגרביים שיעניקו הגנה מלאה לרגל גם מפני קור. כדאי לשקול גריבה של שתי שכבות גרביים על מנת שאכן יהיה מענה מושלם.

מכנס תרמי – מובן שהדבר תלוי באזור שם נערך הטיול אך במקומות שם צפוי מזג אוויר קר, כדאי מאוד ללבוש מכנסיים תרמיות אשר יעניקו הגנה טובה על הרגליים.

מעיל חם – כדי שתנאי השטח לא יעיקו ויציקו למטייל במהלך הטיול.

מגן צוואר – הוא עשוי פעמים רבות להעניק את התמיכה המדויקת למטפס ובכך למנוע הרבה בעיות.

כיסוי פנים – יש כאלה המסתפקים רק בכובע, אך לא תמיד זה יספיק. במקרים רבים כדאי להצטייד גם במגן פנים על מנת שההגנה תהיה מושלמת.

כפפות שלג – אם הטיפוס הוא באזור קר ומושלג, ברור כי הכפפות התרמיות הן ציוד חובה. ללא כפפות ממש לא כדאי לחשוב על יציאה למסלול טיפוס שכזה.

כובע שמש – גם כובע שמש הוא פריט חובה לכל אחד שיוצא לטפס על ההרים. חשוב שהכובע יהיה ארוך ויעניק הגנה גם על העורף.

חגורה למכנסיים – אף אחד לא רוצה להיות עסוק לאורך כל הטיפוס בהגנה על מכנסיו… החגורה עשויה לפתור את הבעיה כאשר היא זו שתשמור על המכנסיים מפני 'נזילה'.

התכוננו נכון ותיהנו…טיפים נוספים ניתן למצוא באתר https://rockclimbing.co.il/.