חופשת החנוכה נשכת מדי שנה יותר משבוע ולפניה נערכים בכל גני הילדים טקסים מיוחדים לציון החג. חנוכה נחשב לחג אהוב במיוחד על ילדים בגלל התפריט הכולל סופגניות מתוקות במגוון טעמים. כמו כן הוא אהוב בגלל החופשה הארוכה. חג החנוכה קשור מבחינה היסטורית לאסוציאציות של אור, נרות, סביבונים, נסים, מכבים וחשמונאים, ולכן המתנות המתאימות לילדים לפני החופשה הארוכה יהיו בכיוונים האלה, וגם מתנות שילדים תמיד אוהבים לקבל לחגים, כולל משחקים פופולריים ושגרתים, קופות חיסכון, מדבקות וכו'.

מתנות מיוחדות לחנוכה יכולות להיות למשל סביבונים מודרניים בדגמים שונים ובעיצובים מפתיעים. ילדים קטנים אוהבים לשחק בסביבונים, נהנים להפעיל את הידיים ולעקוב אחרי הסיבוב. הסביבון דורש הפעלת שרירים ולכן יש בו תועלת בריאותית. יש גם סביבונים מודרניים מחליפי צבעים וכאלה שפועלים על פי גירוסקופ, ובאמצעותם אפשר גם ללמד את הילדים פיזיקה בסיסית. סביבונים מתאימים כשעשוע לילד בודד או כמשחק חברתי ולכן הם פופולריים במיוחד. חנוכה מכונה "חג האור", ולכן אפשר לרכוש מתנות בעלות קשר לאור כמו חנוכיות מיוחדות ומעוצבות או מנורות לחדר ילדים. מנורות צריכות להיות קטנות וכאלה שאינן מסכנות את הילד ואינן מפתות לאכילה. בימינו אפשר למצוא גם מנורות עם עיצוב מיוחד כולל תמונות של ילדים בני המשפחה או חיות אהובות.  במהלך ימי החנוכה מעכים בבתים רבים טקסים יומיומיים של הדלקת נרות ולכן אפשר להעניק לילדים גם מארזי נרות בעיצובים החורגים מהשגרה.

> בקרו באתר https://www.dfuskaze.co.il וגלו עולם של רעיונות!

ילדים אוהבים באופן טבעי מאכלים מתוקים ולכן הם קהל יעד לסופגניות, אשר הפכו בשנים האחרונות למגוונות במיוחד בגלל מילויים חדשים , ולא רק ריבה, ואפשר לכבד אותם במארז סופגניות. יצרני ממתקים נוהגים גם להציע במיוחד לחנוכה שוקולדים מיוחדים כמו בצורת חנוכיה או נר. יש גם מארזים בצורת סביבון משוקולד ואפילו מנורות משוקולד. כל אלה מיועדים לשמח ילדים ואפשר לחשוב עליהם בתור מתנות לחג. אפשרות אחרת היא משחקי קלפים ורביעיות בנושא חג החנוכה ומנהגיו. אלה יכולים לשמש גם ללימוד היסטוריה ויהדות ברמה הבסיסית.