המאמר באדיבות פרנק אורו

מי לא אוהבת תכשיטים? הם משלימים את הלוק, מוסיפים טאצ' אישי ומהווים מזכרות מרגשות ופשוט עושים לנו שמח בלב. על כן אנו מוציאים לא מעט מכספנו על תכשיטים שונים וללא ספק רוצים להאריך את אורח חייהם ולשמור עליהם כאילו הרגע נקנו בחנות. מה צריך לעשות כדי לשמור על התכשיטים, כיצד לאחסן ולנקות אותם ועוד במדריך הבא. 

מתי צריך להוריד את התכשיטים?

לצורך שמירה מירבית על ברק ושלמות התכשיטים, מומלץ להוריד אותם לפני ביצוע פעילות פיזית למניעת מגע עם זיעה, לפני כניסה לים, לפני השינה ובטרם מגע עם חומרי ניקוי וכלור (בבריכה ובזמן עבודות ניקיון) . את התכשיטים אסור לאחסן באמבטיה בגלל הלחות וכדאי לאחסן במקום הייעודי לכך. 

היכן מומלץ לאחסן את התכשיטים?

כפי שנכתב, לא מומלץ לאחסן בחדר האמבטיה או בחלל עם לחות גבוהה באופן כללי. המקום האידיאלי עבור אחסון טוב לתכשיטים צריך להיות סגור וכזה המאפשר להניח כל תכשיט בנפרד. 

להרחיק ממוצרי טיפוח לעור

מגע בין תכשירי טיפוח שונים לבית תכשיטים עלול לפגוע בברק ונצנוץ ואף לגרום לנזק משמעותי. ההמלצה היא לענוד את הצמיגים, השרשראות יהלומים, העגילים והטבעות לאחר מריחת קרם ידיים \ גוף או לאחר התזת קרם הגנה. 

ניקוי תכשיטים ביתי

ניתן לנקות כל תכשיט כמעט בעזרת שני מוצרים הקיימים בכל בית – מברשת ומשחת שיניים. סבון כלים מהווה חומר ניקוי אשר אינו פוגע בציפוי ואינו שורט, בעוד סיבי מברשת השיניים מגיעות לכל החריצים הקטנים. במידה והלכלוך אינו יורד, ניתן להשרות את התכשיט במים.

איך להשיב ברק לתכשיט?

במידה והצמיד או הטבעת (וגם שרשרת ועגילים) כבר לא בוהקים כמו פעם – יש דרך להציל אותם. מטלית להברקת כסף תעשה את העבודה ותשפר את הברק של הצמיד.