לא מעט מקומות עבודה, מועדוני ספורט, בתי ספר ומקומות אחרים, מחזיקים לוקרים בהם אפשר לאחסן חפצים אישיים וציוד אחר. מדובר בארונות מתכת עם מנעולים אישיים, שכל מי שמקבל לוקר, מקבל מפתח למנעול וכך הוא יכול להשתמש בו באופן חופשי. עכשיו השאלה היא, כיצד בוחרים מנעול ללוקר.

אפשר לחלק את התשובה לשאלה זו למספר חלקים. לפני שנציג אותם, צריך לומר, המנעול ללוקר, משמעותי ורציני ככל שיהיה, איננו יכול להספיק בשביל להבטיח שלא יפרצו אליו. שכן, הרבה פעמים אפשר להשתמש בכלים שונים בשביל לפרוץ ללוקר, כולל כלים שמאפשרים לנייד את הלוקר מהחדר אל מקום אחר, בהנחה והוא לא נמצא בתוך הקיר. לכן חשוב, שלא נסתפק ונסמוך רק על המנעול, אלא גם על אמצעי אבטחה נוספים.

כעת לשאלה, כיצד אנחנו בוחרים מנעול ללוקר. לרשותנו עומדים מספר אופציות. אנחנו יכולים למשל, לבחור במנעול עם מפתח כאמור, אך אנחנו יכולים לבחור מנעול עם מספרים, כך שכל אחד צריך לסמן מספרים מסוימים ובעזרתם הלוקר ייפתח, היום ישנם לוקרים משוכללים יותר שמחייבים קוד מסוים בשביל שייפתחו ואפילו לוקרים עם מנעולים שמזהים טביעת אצבע.

הבחירה שלנו צריכה להיות על פי הצרכים של בעלי הלוקרים. באופן טבעי, אם מדובר בלוקר שנמצא במקום פשוט, אין טעם להשקיע במנעול מורכב מדי. אנחנו יכולים להשתמש במנעול בסיסי, עם צילינדר אחד ואפילו שניים. אם מדובר בלוקרים שנמצאים במקומות יוקרתיים, מקומות בהם אנשים מאחסנים דברים משמעותיים ויקרים, אז מוטב שאנחנו נציע להם מנעולים הרבה יותר חזקים ואיכותיים כפי שניתן למצוא אצל המרכז הישראלי למיגון, כאלה שקשה מאוד לפרוץ ובשביל לפתוח אותם, יש להשתמש בקודים או סיסמאות שונות.

מידע נוסף תמצאו באתר LOCKSHOP.

צריך לציין עוד נקודה, הדבר תלוי כמובן בתקציב שעומד לרשותנו. אין טעם להשתמש בלוקרים יקרים אם אין לנו כסף לכך. אנחנו יכולים להציע במקרה כזה, שכל אחד יביא איתו מנעול ואנחנו רק נספק את הלוקר. אז כל אחד מבעלי הלוקרים, יחליט עם איזה מנעול הוא רוצה לעבוד. במידה ויש לנו תקציב, אז נבחר את המנעולים הטובים ביותר עבור הלקוחות או העובדים שלנו.