המאמר באדיבות ניין אירועים

היום הגדול הולך ומתקרב. הילדה שלכם שזה אך אתמול נולדה כבר מגיעה לגיל 12 וזה בדיוק הזמן לחגוג לה את אירוע בת המצווה. היום הזה אשר בו נעשית הילדה בת מצווה שזהו יום גדול מאוד ובעל משמעות רבה בעיקר ביהדות.

הילדה שמגיעה לגיל הזה למעשה עוברת משנות הילדות לשנות הבגרות שלה כאשר היא נעשית לגדולה גם מבחינת ההגדרות בהלכה. מה שאומר שאם עד כה היא לא הייתה מצווה על חלק גדול מהמצוות כאשר מה שהיא עשתה היה רק מדין חינות שבא מצד ההורים אשר אלו מחויבים לחנך אותה לדרך התורה, הרי שמרגע זה ואילך בו היא נעשתה בת מצווה, החיים שלה אמורים להשתנות. היא זו שתהיה אחראית מאותו רגע על כל עבירה ועל כל איסור שהיא חלילה תעבור. 

חוגגים את האירוע

אז מה הסיבה בעצם שאנחנו חוגגים את אירוע בת המצווה?

כאן חשוב להבין. ילד, במיוחד כזה המתקרב לגיל מצוות מקיים בדרך כלל את התורה כולה גם אם הוא לא ממש מחויבת לכך במקרים מסוימים. ברגע שהוא נעשה בר מצווה הוא הופך להיות מאדם שאינו מצווה ועושה לאדם שמצווה ועושה. לא כולם יודעים אך הדרגה של האנשים שמקיימים מצוות בלי שיהיו מצווים לכך היא נמוכה יותר מאלו שמקיימים מצווה בגלל שהם מצווים על כך. מה שהופך את הילדה שמגיעה לגיל מצוות למצווה ועושה וכך היא תקבל הרבה יותר שכר.

בחרו מועדון לבת מצווה וחגגו לה כמו שמגיע לה.

הבחירה במועדון לבת מצווה חייבת להיעשות מתוך היכרות עם האפשרויות ומתוך התאמה שך המסיבה לציפיות שיש לילדה. אחרי הכול זה היום שלה ואת המסיבה שתחגגו לה היא תזכור לכם לכל החיים.