ההחלטה לעשות עגילים באוזן לתינוקות אינה נחשבת להחלטה קשה מידי מכיוון שלמרות הכול, מדובר בסופו של דבר בתכשיט. בדבר שיגרום לתינוקת להיראות יותר יפה ממה שהיא עכשיו. מה שכן, כאשר פונים לחנות תכשיטים על מנת לבצע את התהליך, כדאי להדגיש כי מדובר בתינוקת ולבחור את העגיל מבין העגילים שמותאמים לתינוקות.

ניקוב חורים סטרילי בלי אקדח

השיטה שנפוצה היום היא שיטת הניקוב שמתבצעת ללא אקדח. בעבר, ניקבו את האוזניים באמצעות אקדח מיוחד ש"ירה" את העגיל על האוזן וכך נוצר החור. כמובן שהוא היה בשימוש רב פעמי כאשר בכל פעם הכניסו בתוכו עגיל חדש. כיום, ישנם אמצעים חד פעמיים שהם כמובן סטריליים בהרבה. הם מגיעים באריזה סטרילית והיא נפתחת רק בסמוך לזמן ניקוב האוזן ולאחר שימוש אחד הערכה נזרקת לאשפה ואין אפשרות לעשות בה שימוש חוזר.

חורים באוזניים ללא כאב

השיטה שבה מנקבים את האוזניים כיום, עוצבה במיוחד בצורה שתגרום להכי פחות כאב. אין אפשרות למנוע את הכאב לגמרי, אך ניתן בהחלט למזער אותו. עגילי ניקוב שבעזרתם מנקבים את האוזן מעוצבים עם מוט דקיק ובעל קצה חד מעט. ככל שהמוט יותר דק, הניקוב פחות כואב. הקצה החד שלו הוא זה שמסייע לו להחליק לחור שנוצר בצורה הכי פחות כואבת ומה שקורה הוא, שמרגישים רק תחושה של עקצוץ וחוסר נוחות רגעית. עם זאת, כדאי בכל מקרה למרוח על המקום משחה להרגעת העור ואף משחה למניעת אלרגיות וזיהומים.

חורים באוזניים לתינוקות – כמה עולה התענוג?

לאור כל האמור, ניתן לחשוב שמדובר בדבר שעלותו היא גבוהה מאוד. אז זהו שלא, ניקוב חורים אינו דבר כל כך יקר ובהרבה מקומות ניתן למצוא את השירות במחיר שלא עולה על 100 שקלים. כמובן שתלוי מאוד באיזה סוג עגיל מדובר, האם הוא מיוצר מזהב אמיתי, טיטניום או ממתכת מצופה בזהב. עם זאת, כדאי לפנות אל המומחים ואף לשלם מעט יותר על מנת שהניקוב יהיה בטיחותי ולא יתפתחו אינפקציות או אלרגיות בעקבות שימוש בחומרים זולים ולא איכותיים.