אם יש לכם אבא או אמא מבוגרת ואתם אחראיים לטיפול בה, כדאי שתדעו כמה דברים אודות הטיפול במבוגרים. אנחנו לא מתכוונים שתדעו איך לטפל במבוגרים משום שזה משהו שצריך ללמוד, הכוונה כאן היא להכיר את האופציות, להבין מה הכי מתאים לכם ולפעול בהתאם.

בישראל, תחום בתי האבות לזקנים פורח ומשגשג ומגלגל מידי שנה מיליארדי שקלים, מה שכמובן מצביע על העלויות הגבוהות שגובים בתי האבות השונים כדי לטפל בקשיש. 

וזה בדיוק הנושא שרצינו לדבר עליו היום. כמה עולה לשכן קשיש בבית אבות סיעודי? יודגש כי יש הבדל משמעותי בין בית אבות רגיל לבית אבות סיעודי כמו שנסביר בהמשך.

כמה עולה לקשיש אחד בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי מיועד כמובן לקשישים סיעודיים. קשישים סיעודיים אלו זקנים שהגיעו לשלב שהם כבר לא יכולים לטפל בעצמם. הגוף שלהם חלש והם נזקקים לטיפול צמוד אפילו עבור הדברים הבסיסיים ביותר כמו למשל שליטה ביציאות, מקלחת ועוד פעולות בסיסיות שכל אדם בריא יכול לעשות. 

בבית אבות סיעודי יש כמובן גם רופאים למקרה שהקשיש נזקק לעזרה של רופא או לטיפול מסוים. אגב, קשישים סיעודיים זקוקים כל הזמן למעקב רפואי אחר כל מיני בעיות בריאותיות שיש להם ולכן רופא במקום הוא בגדר חובה. 

אז כמה עולה התענוג הזה אם אפשר לקרוא לזה ככה? בגדול בתי אבות עושים את כל המאמצים להעניק לזקנים שיגרה נעימה שכוללת חיים ברמה גבוהה, הצגות, חדר כושר, בריכה והמחיר הוא גם לא זול.

בארץ תשלמו על בית אבות סיעודי לחודש אחד בין 7000 – 14000 ₪ המחיר ישתנה לפי רמת הטיפול שהקשיש דורש וכדומה. 

מוזמנים לקבל הצצה למחלקה סיעודית בית גיל פז