לכל סוג של דשא סינטטי קיים זמן מקסימלי לחיוניותו. לקוח הרוכש דשא סינטטי יודע מראש מהו פרק הזמן המרבי שבו אפשר ליהנות מהמשטח ,כיוון שזהו פרמטר חשוב בקבלת ההחלטה על סוג הדשא שכדאי לרכוש.

מבצעים התקנות דשא סינטטי על פי צפי הדריכה במקום. במקום בו צפויה להיות פעילות רבה של ילדים רבים הנטייה היא לרכוש את הדשא האיכותי ביותר הכולל סיבים צפופים בכמות גדולה. אם הדשא הוא בעיקר ליופי ולא תהיה עליו דריכה רבה, אפשר לרכוש את הסוג בעל מעט הסיבים או אחד מהדגמים הבינוניים.

סוגי משטחי הדשא

הדשא האיכותי ביותר יוכל להישאר במשך חמש עד שבע שנים. הדגם הבינוני סביב חמש שנים לדגמים הצפופים ועד שלש שנים לדגמים הצפופים פחות.

הסוגים הפשוטים יחזיקו מעמד שנה אחת בלבד.

התקנת משטחי דשא חדשים

אם נראותם של משטחי הדשא פגומה או קרועה זה הזמן לשלוף את המשטח הישן, לטפל בתשתיות ולהתקין משטח חדש.

בהזמנה החדשה הלקוח בוחר בסוג זהה של דשא סינטטי אם הדגם הספציפי שירת את המטרה שלו והלקוח היה מרוצה מתפקודו, אך אם יש צורך בדשא בעל סיבים רבים יותר כמו דשא סינטטי לחצר, בוחרים בדגם משופר הבינוני או האיכותי ביותר בהתאם לצורך.

שיפור כללי בגני השעשועים ובגני הילדים

אחת לתקופה מבצעות העיריות השונות שיפוץ כללי בגני שעשועים ובגני הילדים. העובדים מוציאים את המגלשות והנדנדנות הישנות ומתכננים להתקין במקומם מתקנים חדשים. בהזדמנות זו הם גם מחליפים את התשתיות ואת משטחי הדשא הסינטטי לרווחת הילדים.

במקרים רבים הדבר קורה לפני התקופה שצוינה כיוון שבמסגרת השדרוג מבצעים גם החלפה זו כך שהכול יהיה חדש ונוח.

פרויקט נוסף הוא הוצאת כל ארגזי החול הקיימים בגני הילדים. מפנים את כל החול לאור החסרונות הרבים שלו ובמקומו מדביקים דשא סינטטי חדש והרבה מתקני משחק התואמים את גילם של הפעוטות.

בבתים פרטיים כאשר יש דריכה של מעט ילדים באופן יחסי, השטיחים יכולים להחזיק פרקי זמן ארוכים יותר מהממוצע אם מבצעים את התחזוקה הנדרשת באופן קבוע.