רוצים להיכנס לעולם הנדל"ן? אולי נמאס לכם 'ממירוץ העכברים'? יש הרבה סיבות למה להיכנס לעולם ההשקעות בנדל"ן ולו בשביל לקבל יותר חופש בחיי היום יום.

אבל כמו כל הדברים הטובים בחיים, צריך לעבוד בשבילם קשה, זה לא קורה לבד. אולי משווקים שם בחוץ חושבים שקל להיכנס לעולם הנדל"ן, שצריך לעבור קורס או שניים וכבר תהיו כרישי נדל"ן, אבל האמת היא שלא.

בשביל להשיג תוצאות בעולם הזה צריך להבין איך עובד נדל"ן, צריך קשרים, כסף וחוסן נפשי לעמוד בפני הפסדים שבוודאי יהיו.

אז אם החלטתם שזה בשבילכם, קדימה, בואו נבין בתור התחלה איך עובד מינוף בנדל"ן?

 

מינוף בנדל"ן – איך זה עובד?

המושג מינוף בנדל"ן מתייחס לרכישה של נכס ולמינוף ההשבחה שלו. זה אומר שעל ידי פעולות פשוטות ולא יקרות, אפשר להפוך נכס שמניב 5% בשנה לנכס שמניב בדיוק כפול.

לדוגמה, נניח ורכשתם דירה במחיר סביר, כאשר התשואה נטו עליה תהיה 4% לשנה. אם הדירה מספיק גדולה אפשר לבצע שיפוץ בהשקעה של כמה עשרות אלפי שקלים, לייצר בה שתי דירות סטודיו או משרדים פרטיים, וכך להכפיל את מחיר השכירות והתשואה שלו.

גם כשמדברים על עליית ערך הנכס עם השנים, כאשר עושים מינוף נכון הערך של הנכס עולה.

מה שחשוב לדעת הוא שיש תקרה מסוימת לעלייה. למשל, דירה שחולקה ל 2 יחידות, היא לרוב דירה שמבוקשת על ידי משקיעים שמחפשים את הרווח החודשי.

העניין הוא שככל שיעלה המחירים באותו אזור, הערך של אותה דירה יתקשה לעלות בגלל שקהל היעד שלה היא משקיעים שלא מעוניינים לרכוש דירה יקרה בשביל לקבל דמי שכירות חודשיים.

לסיום, מינוף בנדל"ן הוא אחת הדרכים המרכזיות לייצר תשואות גבוהות יותר לנכסים שברשותכם.