אף אחד לא ממש אוהב נחשים. אולי הדבר טמון עוד בעת הקדומה עם הסיפור של אדם וחוה עם הנחש בתפקיד ידוע לשמצה. בכל מקרה זה ברור כי הנחש הוא חיה שלא ממש אהובה, למרות שהיא חלק חיוני משרשרת המזון ואף מועילה בצורה נכבדת עם הטרף החביב עליה שאותו היא מאזנת בצורה שבריאה לסביבה. ברגע בו פוגשים נחש זה חשוב שלא לנסות לפעול לבד, אלא להזמין לוכד נחשים אל המקום שבו הוא נראה, והעלות אשר נגבית עבור השירות היא כזו שאינה קבועה.

מתקשרים על מנת לברר

הדבר הראשון שאותו צריכים להבין הוא כי אדם מקצועי אשר לוכד נחשים ואליו מתקשרים על מנת להזמין אותו ללכידה של נחש או כמה, יהיה כזה אשר יברר את הפרטים ככל שרק ניתן כדי להבין את הסיטואציה ורק לאחר מכן ייתן את המחיר שאותו הוא יצטרך לגבות לאחר מכן בתום הלכידה. המחירים עצמם הם בין 400 שקלים לבין 800 שקלים כאשר מחיר לוכד נחשים מורכב מכמה פרמטרים שאותם בקלות ניתן לבחון כדי להבין האם העלות תהיה גבוהה יותר, או נמוכה.

המחיר תלוי בסוג הסיטואציה

מרחק – מה המקום שאליו מוזמן אותו לוכד נחשים בתל אביב? האם זה מקום אשר נמצא במרחק של נסיעה קצרה עבור אותו לוכד נחשים, או שמא מדובר בנסיעה לא קצרה של שעה ואף יותר מכך עד אשר הלוכד יוכל להגיע אל המקום שאליו הוא נקרא? כמו בכל דבר אחר המרחק הוא כזה אשר מצריך השקעה יותר גדולה של זמן ועלות של דלק לנסיעה, ודבר זה הוא פקטור במחיר שיועבר ללקוח ויגולם שם.

יום ושעה – ישנם ימים של חול וימים של חג ושבת, יש שעות של פעילות יומית ושעות שבהן הלוכד בעמו כבר פרש אל המיטה. ככל שמדובר בשעות "לא רגילות" של עבודה, כך המחיר יהיה גבוה יותר, כפי שקורה גם בכל סוג אחר של עבודה שבה העובדים מקבלים מהמעביד שכר כפול או אחוז שהוא גבוה מזה שנגבה עבור שעת פעילות רגילה.

מורכבות קריאה – לפעמים השטח שבו צריך לוכד הנחשים לפעול הוא בעייתי, או שמדובר אפילו בכמה נחשים מסוכנים יחדיו. ככל שמדובר בסיטואציה יותר מורכבת, כך העלות אף היא יכולה להיות יותר גדולה.