העולם המתקדם מציב בפנינו כל העת אתגרים חדשים. ישראל מצלחה בתחומים רבים לכבוש לעצמה יעדים לא רעים ובמקרים רבים אף לכבוש לעצמה מקום טוב אי שם בפסגה.

על פי מחקרים שנערכו מתברר כי בכל מה שקשור לסייבר וגם פיתוח של פטנטים, שם אין הפתעות. ישראל היא בהחלט מעצמה. בכל מה שקשור לתחם אבטחת הסייבר, הרי שבישראל נמצאות כ16% מההשקעות. נתון זה מציב את ישראל במקום השני אחרי ארצות הברית. מרשים! תודו שכך.

אם נתייחס לערים בישראל שהן למעשה המעצמות הגדולות ביותר והמובילות בתחום הסייבר, נגלה- איך לא, כי תל אביב היא העיר הנמצאת ומככבת ברשימה של 12 הערים המובילות בעולם בתחומי הסייבר.

למעשה באר שבע זוכה אף היא למקום מכובד ביותר.

בינה מלאכותית ואנליטיקה

בכל מה שקשור לנושא של בינה מלאכותית, ביג דאטה וגם אנליטיקה שם נמצאת דווקא ירושלים במקום נחשב. היא אפילו מצליחה להתברג לרשימה של 25 הערים המובילות בעולם בתחום הבריאות.

ירושלים מגלה מומחיות מיוחדת בכל מנה שקשור לעיבוד תמונות וראייה ממוחשבת. טבלה המודדת את 'רוח היזמים' מציבה את ירושלים במקום גבוה מאוד.

הטבלה הזו – 'רוח היזמים' מתבססת על שורה של מאפיינים כמו עומק, מבנה, סבלנות ועוד. כל אלו משקפים בסופו של דבר את סיכויי ההצלחה של הסטרטאפ והסקיילאפ שלו.

שאפתנות יזמית

תל אביב ניצבת לה בגאון במקום שלישי כאשר ההפרשים הם זעומים למדי ביחס למקומות הראשונים, במדד שנקרא שאפתנות יזמית. מודבר במדד הנמדד בעיקר על בסיס מחקר קוגניטיבי מדעי כמו גם במדד של צוותי מכירות.

רובוטיקה וייצר

גם בכל מה שקשור לנושא של רובוטיקה וייצור נמצאת דווקא ישראל במקום מעולה. האחוזים הגבוהים בתחומי הבלוקצ'יין, בתחומי הרובוטיקה והייצור המתקדם – אלו עומדים בגידול עצום של כמעט 2%. תודו שמדובר בגידול מרשים בכל היקף.

באחוז הפיתוח לצרכן הגלובלי נמצאת תל אביב במקום ראשון. זהו דווקא נתון לא ממש מפתיע. מדובר על הישגים של 77%. זאת בגלל השוק הקטן ביחס למדינות האחרות במדד זה.

אך מכל כיוון שלא נסתכל על זה יש לנו בהחלט עם מה להתגאות!

המידע באדיבות אתר https://patents-il.co.il/