אירוע יום הולדת לילדים, הפך זה מכבר לאחד האירועים הכי מורכבים שהורים נדרשים להכין ולארח. אם בעבר היה מדובר באירוע יחסית פשוט, מוגבל, אירוע כזה שמזמינים אליו כמה ילדים מהכיתה, מגישים קצת חטיפים, עושים משחקי חברה וזהו, אז היום האירועים הרבה יותר מורכבים, הציפייה של הילדים היא שונה, הציפייה של ההורים שלהם, היא גם שונה.

היום כשרוצים לארח מסיבת יום הולדת לילדים, אז צריך לדאוג שגם האירוע יהיה מעניין, ולכן נהוג להזמין מפעילים ונהוג להזמין משחקים, מתנפחים ודברים אחרים שילדים יכולים ליהנות מהם בזמן האירוע, הכל על פי הגיל שלהם כמובן. מעבר לכך, צריך גם לדאוג שיהיה אוכל מתאים לילדים. כלומר, שבאירוע יוגשו לילדים אוכל שמתאים להם, בין אם זה ביחס לגיל שלהם, ביחס לשעה של האירוע (אוכל שמתאים לבוקר או לצהריים), כמויות וכמובן לאיכות.

הרבה הורים לא רוצים להשקיע בעצמם בהכנת אוכל ליום הולדת של הילדים, מאחר וזה דורש טרחה מאוד גדולה להכין ארוחות שלמות לכמות גדולה של ילדים. הפתרון שהם יכולים להשתמש בו, זה להזמין מגשי אירוח עבור מסיבות יום הולדת לילדים.

מדובר על מגשי אירוח אשר חברות קייטרינג וחברות אחרות שמתמחות בכך כמו http://www.foodcraft.co.il/, מכינות והן מספקות אותם לאורחים. מן הסתם, יש מגשים שמתאימים לאירועים של מבוגרים ויש מגשים שמתאימים לאירועים של ילדים, למרות שצריך לומר, במקרים רבים הפער הופך להיות יותר ויותר מטושטש עם הזמן.

לפני שמזמינים שירות כזה, צריך לשים לב לכמה פרטים. ראשית, צריך לבחון מה בדיוק הילדים יכולים לאכול ומה לא. יש ילדים שהם אלרגיים לדברים מסוימים ואסור להם לאכול אותם. לכן מוטב שהם כלל לא יהיו בתפריט.

שנית, צריך להקפיד שיהיה אוכל בריא באירוע. הורים רבים יקפידו שהילדים שלהם יאכלו רק אוכל בריא ולכן מוטב מראש שכך יהיה בנוי התפריט.

שלישית, כמובן שצריך לוודא שיש כמות מספקת של אוכל עבור כל הילדים, שלא יהיה מחסור, ומן הסתם, חשוב שיהיה גם מבחר של מנות מסוגים שונים.

קראו גם על שף פרטי לאירועים