כאבי שיניים מהווים מטרד קשה בחיי היומיום של כולנו ומפריעים לנו להתרכז במשימות הרגילות. לכן הצורך לטפל בהם ולהפחית את רמת הכאב, ואולי אפילו להפסיקו לגמרי – הוא מיידי. תורים לרופאי שיניים או לעזרה ראשונה מחייבים המתנה ומשבשים את לוח הזמנים ולעתים אפשר להסתפק בתרופות מבית מרקחת או מהבית, וגם ללא מרשם. תרופות הומאופטיות נועדו גם להפחית את החרדה מהטיפול. רבים מאיתנו סובלים ממתח רב לקראת ובמהלך הטיפול. הכאבים ורעשי המקדחות פוגעים בריכוז וגורמים לחרדות. תרופות הומאופטיות מתאימות להפחתת רמת החרדה. מדובר בעיקר על תמציות פרחים, כמו ולריאן וקמומיל, אשר מורידות את רמת החרדה וגם מקצרות את משך השפעת ההרדמה לאחר הטיפול (כשההרדמה פגה, עלול להתפתח כאב מתמשך).

תרופות הומיאופטיות נגד כאבי שיניים כמו בקישור זה נחשבות אפקטיביות גם עבור תינוקות. תינוקות סובלים מכאבי שיניים שמציקים להם בשל סקיעת שיני החלב החל מגיל חצי שנה. הבקיעה עלולה להשתבש בגלל פגיעה או חבלה בשן ולעתים שיניים בוקעות גוררות כאבים אחרים, למשל בבטן. תרופות הומיאופטיות מסוגלות להקל על התינוקות. תרופות הומיאופטיות מקובלות ברפואה הוליסטית, אשר הנחות היסוד שלה קובעות כי הכאבים נובעים גם מתחושות פסיכולוגיות רעות, וכי ניתן למצוא תרופה בהתאמה אישית לכל אחד מאיתנו.

ההומיאופטיה מניחה שאין צורך בחומארים כימיים כדי לייצר תרופות עם תאריך תוקף, ויש להשתמש במקומן ב"רמדי", כלומר תכשיר שניתן להפיק מהטבע, כמו מתמציות צמחים, ושאין לו תאריך תפוגה. עם זאת, חשוב לשמור את הרמדי בתנאי אחסון קרירים כדי להימנע מפגיעה באיכותו. אחד היתרונות הבולטים של הרמדי הוא היותו מומלץ לנשים הרות, אשר עלולות כמובן לסבול מכאבי שיניים וצריכות להיזהר במיוחד מהשפעת תרופות קונבנציונליות. רמדי אינו ממכר ואינו יוצר תלות אצל המטופל ולכן השימוש בו בטוח ולא ייתכן מצב של נטילת מיותרת של תרופות, כמו למשל במקרה של צורךך בהפגת כאבים שהופך להתמכרות למשככי כאבים. לתרופות הומיאופטיות יש מה לתרום גם עבור מי שסובל מכאבי שיניים ומומלץ לקחת אותן בחשבון לפי שמחליטים באיזו תרופה להשתמש.

לעוד מידע בקרו באתר http://www.dr-anat.co.il/