נגינה היא תחום מלהיב שפותח לילד אפיק חדש להתעניינות וללמידה. אמנם הלימוד דורש אימון רב והרבה השקעה. אבל ילדים שיש להם את הכישרון ואת האהבה למוסיקה יכולים להצליח בגדול. הם עתידים להפוך ברבות הימים לנגנים מוכשרים ומוכרים בציבור. אז אם החלטתם לשלוח את הילד שלכם ללמוד נגינה. והכלי הנבחר על ידו ועל ידכם הוא גיטרה. בואו וקראו על האפשרויות, בהרחבה גם בלינק https://www.yamaha-music-tlv.co.il/junior-music-course.

לימוד פרטני ולימוד בקבוצות

כאשר שולחים ילד ללמוד נגינה יש לנו שתי מטרות. המטרה הראשונה היא הלימודית – רכישת הידע המוסיקלי והיכולת לאחוז את הגיטרה ביד ולנגן. המטרה השנייה לחבב על הילד את הלימודים הללו ולעורר בו מוטיבציה. אמנם אפשר לנסות להכריח את הילד ללמוד ולהתאמן, אבל זה לגמרי לא נכון ולא כדאי. כי כך הילד מפתח ריאקציה והתנגדות עזה ללימודים, מה שיגרום כך שגם כאשר יגדל הוא לא יחבב את הכלי ואת לימודי הנגינה. ואילו אם נצליח להאהיב את שיעורי הנגינה הוא עתיד לפתח את התחום לתחביב של ממש, והוא ילווה אותו לכל החיים.

שיעור חוויתי בקבוצות

אחת הדרכים לחבב על הילד את הלימודים היא בלימוד בקבוצה, ראו חוג גיטרה בס למשל. כאשר ילד יושב אחד על אחד מול המורה, השיעור עשוי להיות משעמם, יבש ואולי גם מעט מאיים. ואילו כאשר השיעור הינו קבוצתי זה יכול להיות חוויתי ביותר. זו אווירה נעימה ומשוחררת, מפגש חברתי נעים שמשלב לימודי נגינה. אמנם חשוב לסייג ולציין כי במקרים רבים לימוד קבוצתי עשוי להיות איטי יותר ופחות ממוקד אישית ברמה הנוכחית של הילד. אבל אם הילד נהנה וחווה שעה של הנאה וסיפוק בשיעור הנגינה הקבוצתי, זה נהדר. הוא מכיר את לימודי הנגינה מהן הנעים שלהם ועתיד לאהוב אותם ולהתפתח בתחום.

היתרון של לימוד נגינה בקבוצה

ועוד יש לציין כי כאשר ילדים לומדים בקבוצה הדבר עשוי גם להגביר את המוטיבציה. כי כאשר ילד רואה את חבריו מנגנים ומצליחים להתקדם, אף הוא משקיע ורוכש מיומנויות, מתאמן יחד איתם בשעות הפנאי והופך את הנגינה בגיטרה לתחום עניין משותף ומהנה.