לא מעט אנשים היו שמחים לברך את הקרובים להם ביותר באמצעות מילים מושקעות ומרגשות. אולם, במקרים רבים, כשהם ניגשים לכתוב ברכת יום הולדת, הם נתקלים במחסום כתיבה שאינו מרפה. איך מצליחים להתגבר עליו?

 

הסיטואציה הבאה ודאי מוכרת לרוב רובם של האנשים: יום הולדת של אדם יקר לנו מתקרב, והזמן הדוחק אינו מאפשר ליצור את הפנאי הנדרש על מנת לשבת ולכתוב ברכה איכותית, מושקעת ומרגשת, שתצליח להגיע לליבו של האדם הקרוב. כיצד מדלגים מעל המכשול הזה?

 

ברשת האינטרנט מנוהלים אתרים רבים אשר מספקים פתרונות שונים בתחום הברכות. בחלק מן האתרים תוכלו למצוא עצות וטיפים שימושיים לכתיבה נכונה ומרגשת של ברכה ליום הולדת, כזו שלצד שמירה על מבנה תחבירי תקין ומבנה לשוני סדור, תשלב גם תוכן אותנטי, איכותי ומעצים. בחלק אחר מן האתרים תמצאו ודאי ברכות שונות שהועלו לאתר על ידי גולשים ומבקרים רבים. ברכות אלו נכתבו על ידי אנשים אחרים, אך במקרים לא מעטים יכולות להתאים גם לאירוע שלכם, כמו כפפה ליד.

 

קבוצת אתרים נוספת ברשת האינטרנט תציע לכם, ככל הנראה, שירותי כתיבה בהתאמה אישית. באתרים מסוג זה, פונים הגולשים אל כותב תוכן מקצועי, ולאחר תהליך קצר של ליבון צרכים, מתחילים בסשן הכתיבה והתיקונים של הברכה. תצורת ההתקשרות הזאת כוללת בתוכה, מן הסתם, תשלום לכותב הברכה המקצועי, שיכול להאמיר ככל שהברכה ארוכה יותר ומושקעת יותר.

 

ואולם, לצד הפתרונות שהוזכרו לעיל, הוקם בשנה האחרונה שירות חדש במדינת ישראל. מנהל השירות, נדב כהן, מסביר על מה שהניע אותו להקים את אתר הברכות השלם: "הרגשתי שיש צורך בהקמה של אתר שירכז ברכות רבות ומגוונות, בהן תתבצע הקפדה יתרה על איכות תחבירית, לשונית וספרותית. האסטרטגיה שבה בחרתי הינה כתיבה צינית ומשעשעת של ברכות לכל אירוע חיים. לא עוד ברכה סטנדרטית לאמא או לאבא, לחבר יקר או לחברה טובה, אלא ברכות שנונות ומקוריות לפנטומימאי, לרואה חשבון, לטייסת קרב, לשופטת לשומר בקניון, לנהגת מונית ועוד ועוד. כל אחד יוכל למצוא באתר הברכות השלם, ברכה שתתאים לו כמו כפפה ליד."

 

נדב ממשיך ומספר, כי במקרה הנדיר שבו הגולש או הגולשת לא הצליחו למצוא ברכה באתר, תמיד ניתן לפנות אליו באופן אישי, באמצעות אחד מן האמצעים המותקנים באתר, ולקבל בתוך שעות ברכה מותאמת אישית לצרכים של כל גולש. "לחלק מן הגולשים הספקתי לכתוב", טוען נדב, "ברכות לכל המשפחה המורחבת. זאת, מבלי בכלל שיהיה להם מושג שאם המשפחה לא באמת יצרה את הברכות בעצמה. היא קיבלה מחמאות רבות על הברכות השונות, שהעלו בצורה משמעותית את המורל באירוע".