כל בית , משרד או בית עסק בישראל צריך מזוזה בפתח שלו. המזוזה מספקת הגנה מפני כל מזיקים רעים והיא נחשבת לאחד מסמלי הקודש שאיש אינו מוותר עליהם. המזוזה מורכבת משני חלקים החלק הפנימי שלה הוא הקלף עליו כתובות שתי פרשיות חשובות- "שמע ישראל" ו"והיה אם שמוע" ואילו החלק החיצוני הינו בית המזוזה אשר תפקידו לספק הגנה לקלף שלא יאונה לו כל רע. החלק הפנימי תמיד יהיה זהה בכל מזוזה ואילו בית המזוזה יכול להיות שונה בין בית לבית וזאת בהתאם לבחירה האישית שלכם.

מזוזה קטנה ומזוזה גדולה

לעיתים אנו יכולים לראות השקעה מרובה במערכות ישיבה לבית כנסת ובתי עסקים אך אינם מתהדרים במזוזה קטנה ורגילה כמו בכל מקום אחר, אלא שיש להם מזוזה גדולה ובולטת יותר ונשאלת השאלה מה ההבדל בין סוגי המזוזות?

ההבדל העיקרי בין סוגי המזוזות, מעבר לגודל של בית המזוזה הוא כמובן גודל הקלף שבפנים. מזוזה קטנה היא בעלת קלף קטן ואילו מזוזה גדולה הינה בעלת קלף קטן יותר. על פניו נשמע שהגודל אינו כל כך משנה אך למעשה קלף קטן דורש ריכוז רב יותר והשקעה רבה בעת תהליך הכתיבה ולכן מדובר במשימה ארוכה יותר. זוהי הסיבה שלמרות שעל פי הגודל החיצוני מזוזה גדולה צריכה להיות יקרה יותר ממזוזה קטנה זה בדיוק להפך. מחירה של מזוזה קטנה הינו גבוה יותר ממחיר מזוזה גדולה.

מזוזה איכותית לבית

אמנם לפן החיצוני של המזוזה שלנו ישנו תפקיד חשוב מאוד הן מבחינת המראה והן מבחינת התפקיד שבית המזוזה מספק אך החלק החשוב והעיקרי הוא ללא ספק הקלף ולכן הוא זה אשר משפיע על מחירה של המזוזה. ככל שתהליך הכתיבה דורש יותר מאמץ כך מחיר המזוזה יהיה בהתאם.

>>אנשים התעניינו גם במידע על כסא אליהו הנביא