במדינת ישראל בניגוד למדינות אחרות, קיים גוף שרבים מכירים והוא המוסד לביטוח לאומי אשר מטרתו להבטיח פיצויים וקצבאות עבור מי שחולה, עבור מי שאינו עובד, עבור נכים, קשישים, פצועים וכדומה. כיום, כל אזרח ישראלי עליו להיפרד מ 10 אחוז ממשכורתו או מהכנסותיו ולהפקידם בידיו של המוסד לביטוח לאומי אשר אמור בשעת השין – לספק קצבה, פיצויים ודמי נכות עבור מי שנפצע או איבד את יכולתו להשתכר.

עם זאת, הבטחות לחוד וקיומן לחוד, בעוד שרבים שמגישים תביעת נכות כללית אינם מצליחים להוכיח את נכותם או להתמודד עם הבירוקרטיה הסבוכה של המדינה, בעוד שרבים נתקלים בקשיים פיזיים כלכליים ובירוקרטיים בעת הגשת התביעה.

מה דרוש להגשת התביעה וקבלת דמי נכות?

אחת הפעולות הדרושות בעת הגשת תביעת נכות כללית לביטוח הלאומי, היא הוכחה כי קיים אחוז גדול של קושי פיזי שאינו מותיר את היכול להשתכר כמו בעבר, או לעמוד על הרגליים, כמו גם להגיע ממקום למקום ובמקרים קשים: אף לתפקד בחיי היום יום. במקרים כאלה ימצאו רבים קושי להגיש את התביעה ולקבל את דמי הנכות הדרושים על פי החוק. עורך הדין יפנה אתכם גם לרופאים מומחים מטעמו, ויספק לכם ליווי ויעוץ לפני וועדה רפואית של המדינה.

אז מה עושים?

אם אתם מרגישים קושי רב בעת הגשת תביעת הנכות, כמו גם וועדות רפואיות שאינן מספקות את המסקנות הדרושות וסירוב של הביטוח הלאומי להכיר בכם כנכים – חשוב לפנות אל עורך דין מיומן שיוכל לסייע בהגשת התביעה. עו"ד פייפר-כהן מכיר את כל תחום הביטוח לאורכו ולרוחבו והוא יוכל באמצעות הגשת המסמכים, טיפול בבירוקרטיה, הגשת תביעה, ייצוג וליווי שלכם מול בית המשפט או מול הוועדות של הביטוח הלאומי – לספק לכם את דמי הביטוח הדרושים. בכך תוכלו לקבל את מה שמגיע לכם על פי חוק, ואת הפיצוי שדרוש, זאת לאחר שנים על גבי שנים שבהן שילמתם מאות אלפי שקלים למדינה.