תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם נמצאים בגינה הפרטית שלכם, ביד שלכם אתם אוחזים ספר שאתם רוצים לקרוא, אוזניות באוזניים מנגנות לכם מוזיקה שאתם אוהבים לשמוע, על השולחן כוס מיץ תפוזים או משקה אחר. כל מה שאתם צריכים בשביל להרגיש בחופשה, זה ערסל עליו תוכלו לשכב ולהתנדנד להנאתכם. 

ערסל גינה הוא אחד הפריטים האהובים ביותר, לא רק על ישראליים אלא על כל מי שיש לו גינה פרטית או יש לו אפשרות להתקין ערסל בצורה בטוחה ונוחה. צריך לציין, יש כאלה שמעדיפים להתקין אותו לא דווקא בגינה אלא במרפסת או על הגג וכן במקומות אחרים. 

היום, ניתן לרכוש ערסלים לגינה בצורות שונות. ניתן למצוא ערסל ליחיד אך גם ערסלים שמתאימים לזוגות ואף למשפחות, כמו כן, ניתן למצוא ערסל אשר צריך לתלות אותו באופן ידני בין עצים, עמודים או מוטות, אך אפשר גם למצוא ערסל שאיננו דורש תלייה, אך הוא מגיע עם מוטות מיוחדים וכל מה שצריך לעשות, זה להציב אותו במקום מסוים. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים ערסל, חשוב להדגיש, מעבר לעניין של השימוש הפרקטי, הרי שיש כאן גם עניין של עיצוב, שכן כל ערסל מגיע בצורה שונה אך הוא גם מעוצב אחרת. הצבעים, החומרים ופרטים אחרים יכולים להשפיע כך או אחרת על העיצוב של המקום כולו. 

שני מאפיינים חשובים לבחירת ערסל גינה

ראשית, אנחנו צריכים לבדוק את איכות וחוזק החומר ממנו הוא עשוי. בין אם מדובר בערסל שמיועד לאדם יחיד, זוג או משפחה, צריך לבחון איזה משקל יכול לשאת הערסל, עד כמה הוא חזק, עד כמה הוא איכותי, והאם ניתן לתלות אותו בצורה פשוטה ונוחה, באופן בטוח שלא ניפול ממנו. 

שנית, יש לבחון את סוג הבד ממנו עשוי הערסל בכלל ו/או מזרן לערסל גינה בפרט. מאחר ואנחנו אמורים לשבת או לשכב עליו, נרצה להשתמש בערסל עשוי מבד נעים, לא מחוספס ומגרד, אלא חלק ונעים, רצוי לזכור, מאחר ומדובר בערסל שנמצא בחוץ, אז הוא גם לא יכול להיות מחמם מדי וכן הוא צריך להיות בד שמתייבש מהר.