חוקי ההסגרה מעניקים לאומה את היכולת למסור מישהו לאומה אחרת לצורך משפט או עונש פלילי. האם ניתן להסגיר מישהו – תלוי בחוקי המדינות המעורבות והאם קיים אמנת הסגרה. נביא במאמר זה את הדברים שחשוב להכיר בנושא הסגרה.

הליך הסגרה – כל הדברים שחשוב להכיר

הסגרה יכולה להתקיים גם בארצות הברית בהסגרה של מדינה למדינה. עם זאת, מאמר זה מתמקד בתהליך של תוספות בינלאומיות.

הסגרה בינלאומית: היסודות

אמנת הסגרה הינה הסכם בין שתי מדינות להסגרה זו לזו אנשים אשר הואשמו או שנמצאו אשמים בעבירה הסגרה. לארצות הברית למשל, הסכמי הסגרה עם יותר ממאה מדינות וכן עם האיחוד האירופי.

עבירות הסגרה כוללות בדרך כלל פשעים על עונשים בשתי המדינות במאסר של שנה לפחות. עבירות אלה כוללות את הניסיון או הקנוניה לבצע עבירת הסגרה. הכללה מיוחדת לעבירות הסגרה הן עניינים שכוללים מיסים, חובות מנהג ועבירות מט"ח.
לחצו למידע נוסף אודות הליך הסגרה ואופן הטיפול.

האמנה בנושאי ההסגרה

האמנה אינה שוללת את הסגרתו של אזרח במדינה המבוקשת. לדוגמה, ארצות הברית לא תסגיר ברוב המקרים, את אחד מאזרחיה למדינה אחרת. אי הסגרה זו של אזרחי המדינה מסבירה מדוע רומן פולנסקי הצליח להתחמק מהסגרה. 

פולנסקי הורשע בקיום יחסי מין עם ילד בן 13 בארצות הברית, אך הוא ברח לצרפת לפני גזר הדין. מכיוון שמר פולנסקי הוא אזרח צרפתי, צרפת סירבה להסגירו.

מתי אסור להכיל את חוק ההסגרה בין מדינות?

ישנם תרחישים אחרים שבהם ניתן לסרב להסגרה. מדינות רבות עשויות לסרב להסגיר אנשים שעשויים להתמודד עם עינויים או עונש מוות באומה המבקשת. לכל מדינה יש את הכללים שלה בכל הקשור להסגרת אדם כזה או אחר.
צריכים עו"ד טוב? מוזמנים להתרשם ממשרד עו"ד שוש חיון ושות':
https://www.criminal-attorney.co.il/