המאמר באדיבות https://greendiamonds.co.il

תכשיטי זהב הם תכשיטים שלעולם לא ייצאו מהאופנה ולא בכדי זהב הוא מתכת שנסחרת בבורסה כי יש לה ערך נצחי וחשוב. קניית זהב, לעומת זאת, היא מלאכה שמתאימה רק למי שמוכן להשקיע בחיפוש אחר יצרן תכשיטים אמין וטוב שמציע זהב טהור בקראט שמתאים לכם, אבל גם יכול להוכיח זאת. הנה המדריך המקוצר לקניית זהב טהור.

רק עם תעודות

בכל מקום שמציע לכם זהב במחירי הזדמנות אתם צריכים לבדוק את התעודות של הזהב שאתם קונים. אם אין לכם תעודה של מכון התקנים שמעידה שזו קניית זהב טהור ואיזה קראט זה סימן שזה לא זהב. זה יכול להיות מצופה זהב וייראה אמיתי אבל זה לא. זה חשוב במיוחד כשיש זהב צבעוני שיש בו סגסוגת מתכות נוספות, לדוגמא בטבעות אירוסין זהב צהוב. זה לא אומר שזה לא זהב אמיתי אלא שיש בו גם מתכות נוספות.

חותמת

יש מדינות בעולם שמחייבות חותמת של סוג הקראט של הזהב. זה נותן לכם אינדיקציה נוספת אם קניתם זהב טהור. 

עיצובים יוקרתיים

בדרך כלל, זהב מקבל עיצובים יוקרתיים משום שהוא מתכת אצילה שממש מבקשת עיצוב מיוחד ואמנותי. אם אתם נתקלים בעבודה של תכשיטן שנראית לכם לא מלוטשת ולא ממש איכותית אולי זה משום שלא מדובר בזהב טהור ובאמן שיודע לעבוד אתו. רואים זאת לפי הגימור, אופן השיבוץ של האבנים ועוד. אפשר לפתח עין לזה עם הזמן אבל בדרך כלל רואים מיד.

השפעה על הצבע

אם זה לא צבע נקי ויש כתמים ופגמים אחרים זה לא זהב, או שמדובר בזהב נחות במשקל 9 קראט בלבד. זה לא כמו קניית זהב צבעוני שהוא טהור ומעורב עם מתכות אחרות אבל עדיין בעל מראה נקי ויוקרתי ולא עכור בגלל ריקאציה עם הגוף או חומרים אחרים. זה בדיוק הסימן לכך שמדובר בזהב לא טהור או בעל קראט נמוך.