מצבר הרכב מהווה חלק חשוב ביותר ברכב. מדובר בעצם על הסוללה של הרכב שמפעילה את כל מה שקשור בחשמל בו. בלי המצבר בלתי אפשרי להניע בצורה תקינה את הרכב ובהתאם לכך, בלתי אפשרי לנסוע עם הרכב. מכיוון שמצבר מהווה חלק בסיסי וחשוב מאוד ברכב, במידה ואתם צריכים להחליף את המצבר שלכם בחדש, עליכם לבחור מצבר איכותי, של חברה אמינה שניתן  לסמוך על המצברים שלה.

מצבר לרכב- מדוע חשוב לבחור אותו בצורה נכונה?

חשוב מאוד לדעת שאורך חיי מרבית המצברים נע בין 3 ל5 שנים. הדבר משתנה בהתאם לאופי הנסיעות ברכב, בהתאם להרגלי נהיגה של הנהג, סוג הרכב ועוד. כאמור, המצבר אחראי על הנעת הרכב בצורה תקינה ועל כן, בחירת מצבר לא מספיק איכותי יכול לגרום לכך שהרכב שלכם יושבת באמצע דרך כלשהי וזאת בשל מצבר שהתקלקל בקלות או שפשוט לא תצליחו להניע את הרכב שלכם. יש לבחור מצבר בצורה נכונה ויש להחליף אותו בכל פרק זמן שנדרש, בהתאם לרכב ולנתונים אחרים שונים העומדים על הפרק.

כיצד בוחרים מצבר?

אם אתם צריכים להחליף את המצבר של הרכב שלכם ואתם תוהים כיצד עושים את זה נכון, הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם בבחירת המצב:

ראשית כל, חשוב מאוד לזכור שכל סוג רכב דורש גודל מצבר אחר ועל כן, יש לברר מראש לאיזה גודל מצבר זקוק הרכב שלכם.

שנית, חשוב מאוד לבדוק מהו תוקף המצבר. התוקף אמור להיות כתוב על גבי המצבר, כאשר האותיות על המצבר יעידו על חודש הייצור והמספרים יעידו על השנה. לא כדאי לרכוש מצבר שיוצר חצי שנה לפני התוקף שכן הבלאי שלו לא מתחיל בשימוש שבו אלא באחסון שלו. חשוב לבחון את תקופת האחראיות על המצבר.

אולי יעניין אותך מידע על מצברי שנפ