אחוזים ניכרים מתהליכי הייצור עברו לסין. וכיום מספר המפעלים הפעיל בארץ הולך ומתמעט. הדבר כמובן פוגע בכלכלה של ישראל מחד, אך מאידך המציאות הזו מאפשרת לנו לקבל מוצרים במחירים זולים יותר. כך או כך, ניתן להבדיל בין מוצרים תוצרת ישראל לבין מוצרי חשמל תוצרת סין.

ההתאמה לצרכן הישראלי

כאשר בוחרים לרכוש מוצר חשמל תוצרת ישראל אפשר להיות בטוחים כי הוא תוכנן ויוצר בהתאמה לצרכים של הצרכן הישראלי, קראו כאן במה מדובר. אי אפשר להשוות את אורח החיים של סיני ממוצע לסדר היום של ישראלי. מכיוון שכך גם המוצרים שונים זה מזה. וזה אכן יתרון בולט למוצרים מקומיים.

המחיר ועלויות הייצור

אך מנגד אי אפשר להתעלם מכך שעלויות הייצור בארץ יקרות משמעותית מעלויות הייצור בסין. וזאת מחמת העובדה הפשוטה שכוח האדם בסין זול יותר באופן דרסטי מתנאי השכר המקובלים בארץ. לכן לרוב מוצר סיני יהיה זול יותר ממוצר ישראלי. והדבר לא קשור לאיכות המוצר או לחומרי הגלם ממנו הוא מיוצר.

לבחור איכות

היות שכך חשוב מאוד לדעת שכאשר רוצים לרכוש מוצר חשמלי כמו כמו גרילנדה איכותית חשוב לבחון את האיכות של המוצר. לוודא כי מדובר בפריט איכותי ושימושי שיוכל להחזיק מעמד למשך זמן רב. ויש לשים לב שגם בסין יש מפעלים ברמת איכות נמוכה ומאכזבת לעומת מפעלים ברמת איכות גבוהה. וזה אומר שאם בחרתם במוצר סיני זה לא מספר לכם דבר על האיכות. עליכם לבחון את יתר הנתונים כדי להחליט בדבר איכות המוצר. יצרן איכותי יכול להיות סיני כפי שהוא יכול להיות ישראלי. אם כי במרבית המקרים מוצר איכותי ויעיל יהיה יקר יותר ממוצר באיכות ירודה.

ייצור ישראלי בסין

בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתחומי הייצור השונים. וניתן לזהות מגמה בה ישראלים – יזמים טסים לסין על מנת לייצר מוצרים מסוימים. בצורה כזו רותמים את הידע הסיני ואת כוח האדם הזול שלהם למטרות הישראליות. בצורה כזו ניתן לתכנן מוצרים ולהוציא אל הפועל מוצרי חשמל איכותיים ומתאימים במחיר משתלם בגין הייצור הזול שנעשה בסין.