שמלת נשים – ביטוי בין שתי מילים שכולל בתוכו כל כך הרבה מחשבות, אמירות, רצונות ותכנונים. אכן, השמלה שלנו היא לא רק בגד סתמי שאנחנו לובשות. זה עניין בעל משמעות אישית עבור כל אחת מאתנו, ואנחנו לא בוחרות את השמלה שלנו באופן אקראי או בלי שימת לב מיוחדת. כל שמלה שלנו אמורה להתאים לסגנון הלבוש האישי שלנו וגם לטעם המייחד אותנו (ראו כאן). רק שמלה כזו תוכל לשמש אותנו ונשמח ללבוש אותה בהתאם לצורך.

על יופי ועל חשיפה

בשנים האחרונות חל בלבול בין המונחים יופי וצניעות. וחשוב להדגיש – כל בת ישראל אמורה להראות נאה ומכובדת, מטופחת ולבושה היטב. ויחד עם זאת – חובה עליה לכסות את איברי גופה ולשמור על הופעה צנועה בכל עת. כי יופיה של בת צנועה הוא בכיסוי ובהסתרה. היא כה יפה ובעלת חן ואין שום סיבה לחשוף את היופי ואת החן האישי שלה ברשות הרבים. ממש כמו שמלך לא יפתח את חדר אוצרותיו ויגלה את כל היהלומים והאוצרות שלו לעין כל. יש יופי שהוא אמור להיות נוע ומוסתר, ויש יופי שהוא זה שראוי ומתאים ברשות הרבים.

הקפדה על כיסוי הולם

במידה ומעוניינים לרכוש שמלות לנשים חשוב לזכור כי הכיסוי הנדרש מהווה שמירה והגנה אישית על כל אישה באשר היא. ועלינו לשמוח בזכות שיש לנו להתלבש בצורה מכובדת וללא מחשופים בלתי רצויים. חשוב לזכור – יש בחנויות הבגדים כל כך הרבה שמלות לנשים ומגוון עצום של דגמים ואפשרויות. כך שכל אחת יכולה למצוא את הביגוד המתאים לה לפי טעמה ומבנה גופה, וזאת בלי לחשוף את בשרה – אלא תוך שמירה על ערכי הצניעות וכבודה של כל בת ואישה.