יש כלבים מסוגים שונים שקשה מאוד לגדל בבית ואולי גם בעל הכלב אינו מעוניין שהכלב שאימץ יחיה אתם בתוך הבית אלא בגינה. כדי להעניק לכלב את הביטחון הנדרש, הפינה הבטוחה שלו, תחושת השייכות לבית ולמשפחה וכן לשמירה על הבטיחות של שטח הבית והגינה כדאי יהיה להשקיע במלונה איכותית ובגודל הנדרש עבור הכלב שלכם. 

המלונה משפיעה על הביטחון של הכלב:

כשיש לאדם בית לחזור אליו, קורת גג לישון תחתיה, מקום לאחסן בו את החפצים שלו ולישון בו – זה מקנה לאדם ביטחון ושקט. שאב המשפחה יודע שהוא יכול להעניק לאשתו וילדיו קורת גג ומחסה ראוי לישון ולחיות בו – הוא מרגיש רגוע ובטוח יותר. כך גם עם הכלבים שלכם. המלונה היא הבית של הכלב שלכם (לא סתם מרבית המלונות מיוצרות בצורה של בית עץ קטן). הכלב שלכם יישן במלונה, ירבוץ בה בנחת במהלך היום, יתכנס תחתיה בימים חמים או גשומים כאשר ירצה מחסה/צל וכמובן גם האוכל שלו יהיה במלונה או בסמוך אליה בדרך כלל. 

הגנה בפני תנאי מזג האוויר השונים:

הכלב יכול לחיות בחוץ אולם כדי לשרוד הוא יצטרך תנאים סבירים למחיה. אם סתם תזרקו אותו בחוץ קשור לעמוד הוא עשוי למות או לחלות בשל תנאי מזג האוויר השונים. כלבים יכולים להתייבש בימים חמים במהלך הקיץ אם אין להם פינה מוצלת למנוחה והרבה מים לשתייה. בחודשי החורף הם חשופים לגשמים ולקור והמלונה תוכל לספק להם מחסה ומקום חמים ונעים יותר לרבוץ בו. 

יגביר את הבטיחות על שטח הבית:

כלב שיש לו בית משלו ירגיש יותר בטוח בטריטוריה שלו ויכיר בטריטוריה הזו גם כן ולכן הוא יגן עליה כאשר יכנסו בעלי חיים אחרים או חס וחלילה פורצים. 

אולי יעניין אותך גם ארגזי חול לחתולים