בצקת ברגליים היא למעשה הצטברות של נוזלים. היא נוצרת כאשר יש מעבר של נוזלים מכלי דם לרקמות באזור הרגליים, בעקבות עודף נוזלים בגוף, שינוי ברמת החלבונים בדם, פגיעה בכלי הדם והקטנים ובשל גורמים נוספים. על אף שלא מעט חולי סוכרת סובלים מבצקות ברגליים, גם אנשים שלא סובלים מסוכרת יכולים לסבול מנפיחות ברגליים. נשים בהריון יכולות לסבול מנפיחות מעין זאת וכן מדובר על נפיחות שעלולה להתרחש בשל אי ספיקת כבד, אי ספיקת כליות, תת תזונה, בעיות בבלוטת התריס, שימוש בתרופות מסוימות ועוד.

כיצד אפשר לטפל בצורה הטובה ביותר בבצקת ברגליים?

ישנן כמה דרכים שניתן לטפל באמצעותן בבצקת. ראשית כל, חשוב לזכור כי מכיוון שבצקת יכולה להעיד על חוסר איזון של מחלת הסוכרת הצעד הראשון הוא  לפנות לרופא מומחה ולנסות לאזן את רמת הסוכר בגוף. לא פעם גם גרביים אלסטיות יכולות לסייע בהקלה על הבצקת. חשוב כמובן להתאים את הגרב האלסטית לרגל בצורה הטובה ביותר. דרך נוספת לטיפול בבצקת היא על ידי תרופות שעובדות על המערכת הסימפתטית. התרופות הללו גורמות לכיווץ של כלי דם אשר מוביל לשיפור בצבירת נוזלים ברקמות.

טיפול בבצקות ברגליים באמצעות מכשיר מיוחד

ישנם דרכי טיפול חדשניים יותר לבצקות ברגליים. כך לדוגמא טיפול על ידי מכשיר לטיפול בנפיחות ברגליים לצורך שיפור זרימת הדם על ידי עיקרון אוויר דחוס דינמית. שרוול דמוי מגף מולבש על הרגל של החולה ויבצע עיסוי איכותי שמסייע לדחיפת הנוזלים שהצטברו ברגליים לכיוון של מרכז הגוף. הנוזלים יספגו דרך הדך ויופרשו בשתן וכך הנפיחות של הרגל תוקטן ויהיה שיפור בזרימת הדם. גם טיפול במכשיר וואקום יכול להיות יעיל במקרה של בצקות שכן באמצעות הוואקום ניתן להגביר את זרימת הדם בגפיים התחתונות ולהקל על הבצקת.

> אנשים התעניינו גם במכשיר לעיסוי לימפטי