כמעט כל מי שמרכיב משקפיים שאל את עצמו יותר מפעם אחת, אולי כדאי להתנסות גם בעדשות מגע. השאלה היא בהחלט במקום וישנם צדדים לכאן ולכאן. ננסה לפתור את הדילמה במאמר שלפניכם.

כל מי שניחן בראייה טובה של 6:6 לא באמת מצליח להבין איך נראים החיים עם משקפיים. אבל אנשים שמרכיבים משקפיים יודעים גם יודעים במה כל זה כרוך. לא תמיד המשקפיים נוחים, לעיתים הם יוצרים חיכוך על גשר האף או מאחורי האוזניים, שלא לדבר על התלות הגבוהה שיש לממושקף בזוג המשקפיים שלו. אם הוא חייב להסיר אותם לדוגמא כשהוא מבלה בבריכה או על חוף הים, הוא חייב להתמודד עם מצב הראייה הירוד שלו. מנגד יש גם את הבלאי הטבעי של המשקפיים, את החשיפה שלהם לשברים, לחבלות ועוד כאשר לעיתים תוך דקה של חוסר שימת לב, המשקפיים יוצאות מכלל שימוש.

בעיה נוספת שיש עם המשקפיים, זה שדה הראייה שאינו מושלם. כשהעין עולה מעל או מתחת לעדשה, שוב ישנה לקות הראייה.

למעשה המשקפיים נותנים מענה מעולה אך הדבר רחוק מלהיות מושלם.

עדשות מגע

עדשות המגע כמו בקישור זה נותנות מענה אשר במקרים רבים המשקפיים לא ממש מצליחים לעשות את זה. כך לדוגמא מבחינת שדה הראייה. עדשות המגע שיושבות בתוך העין, על העדשה ממש, מעניקות פתרון מושלם וראייה היקפית מושלמת ממש כמו בראייה הטבעית. מלבד זאת, העדשות לא נשברות כמו משקפיים. הן אמנם יכולות ללכת לאיבוד (ובקלות מרגישה מידי…) אך המחיר שלהם הוא לא כל כך יקר בדרך כלל במיוחד כאשר מדובר בעדשות רכות. כך שבכל מקרה יש למרכיב העדשות עוד זוגות עדשות במלאי.

מה יותר יפה?

יש אנשים שלא יוותרו על משקפיים גם אם אלו יהיו בלי מספר. מבחינתם מדובר בתכשיט, בפריט טרנדי שמעניק להם יופי. מצד שני יש כאלה שהמשקפיים לא מתאימות להם והם אפילו מכערות אותם. כאן יש שאלה של טעם וריח. בסוגיה זו אמור כל אחד להכריע לעצמו לבחור את אביזר הראייה הכי מתאים עבורו.

בכל מקרה, כשעולה הדילמה, רצוי לבדוק את שתי האפשרויות, להתנסות בשניהם ורק אחר כך להחליט.