שיקום בטון הוא צעד הכרחי בהגנה על בניין מפגיעה אפשרית בקירו ובעמודים ומשחיקה ובלאי. הבניין מושפע כל הזמן ממזג אוויר ומתזוזות האדמה וכן מגורמים חיצוניים כמו לחות באוויר, רטיבות אבק ולכלוך. ועם הזמן הבטון מאבד מחוזקו וגם קונסטרוקציית הברזל בסכנת סדקים עד להתמוטטות, אם התהליך אינו נעצר בזמן. מעקב שוטף אחרי מצב הקירות החיצוניים וכן קירות פנימיים בבניין – יסייע לכם להבחין בסימנים מדאיגים ולפנות לגורמי מקצוע. שיקום בטון אינו משימה לדיירים אלא לפועלים מנוסים בלבד. מדובר גם בעבודה שיש בה סיכון בטיחותי של התפוררות טיח מהקיר ונפילת גושי בטון. זו עלולה להביא לפגיעות בנפש או ברכוש. 

מה עלול לקרות אם תזניחו את הטיפול

ויתור על בדיקה תקופתית של הקירות עלול להוביל להתעלמות מנימים וסדקים שנוצרים בקירות ומושפעים מגורמים חיצוניים כמו מזג אוויר, תזוזות אדמה, רוחות, סופות חול ועוד, או פשוט עבודה לא איכותית שהשאירה אותם לא יציבים. ללא טיפול מתאים אלה יתרחבו ויופיע מראה של הזנחה, שאינו נעים עין וגם פוגע בערך הנכס. בהמשך עלולים להיווצר סדקים וחורים בקירות ולסכן את הדיירים או העובדים בבניין.  כדי לטפל בכך יש צורך בעבודות גובה ואחת השיטות המובילות היא באמצעות סנפלינג. פועלים מנוסים יודעים לגלוש על הכבלים ולהגיע לגובה המתאים כדי לשקם את הבטון ולאטום סדקים מסוכנים.

מה צריך לברר לפני השיקום

לפני בחירת מבצע העבודה של שיקום מבנים, חשוב שתכירו חברות אמינות בתחום עם ניסיון ומניטין, וזאת מאחר שמדובר בעובודה למקצוענים בלבד. כדאי לסכם מראש את מועד העבודה, משך הזמן הנדרש ולבצע את העבודות בחודשי הקיץ או האביב מאחר שבחורף סכנת חדירת המים והפגיעה בבטון גבוהה יותר.