במדינת ישראל התעשייה היא ענפה מאד, ניתן לראות בניינים יפים ומעוצבים. כבישים סלולים ויפים. מקלטים ועוד אלפי מוצרים שנבנים באמצעות התעשיה הזו. המוצרים הללו מיוצרים באמצעות בטון. או יותר נכון באמצעות תבניות בטון.  תבנית בטון כשמה היא כמו תבנית לעוגה. שופכים לתוכה את הבטון ומתחילים לבנות. הבנייה באמצעותה קלה יותר בזכות העמידות שלה והחוזק שלה. וכן היא חוסכת חומר וכוח אדם אלו הסיבות שבשנים האחרונות החלו תבניות בטון לתפוס תאוצה. יש לדעת כי  קיימות המון תבניות בטון. שנבדלות כמובן בחוזק שלהם ובסוג השימוש שיצטרכו לאחר מכן.  משתמשים בתבניות בטון למגוון רחב של שימושים בעיקר בגלל היתרונות שיש בהן תבניות בטון 8 שימושים נפוצים בתעשייה?

8 שימושים נפוצים בתעשייה לתבניות בטון

  1. תבניות העשויות מקורות ברזל- אלו תבניות בטון גדולות וחזקות העשויים מקורות ברזל חזקות וכבדות, קורות עץ, ולבידי טגו. העץ האחרון הנזכר הוא עץ חזק מאד שעושים בו שימוש למגוון תעשיות אך בעיקר הוא משמש לתעשיית הבנייה. תבנית בטון זו מתאימה בעיקר לשטחים גדולים שכן אפשר ליצוק איתן עמודים. בנוסף לכך ניתן לבנות איתן גשרים,
  2. תבניות מודולריות – העשויות בעיקר מפלדה ועץ הן חזקות מאד יציבות ומשמשות בעיקר בתעשייה לבנייה של חדרי ביטחון, קירות, רפסודות ועוד.
  3. תבניות מודליות – פלדה ולביד לגו. הן איכותיות מאד והן משמשות בעיקר לבניית עמודים גדולים בגודל 3 מטר
  4. תבניות פזל- אלו תבניות ליציקת בטון ללא צורך בעגורן או במנוף עושים בהם שימוש כבר שנים רבים בעיקר מיגון יישובים עוטף  עזה,  מיגון רבי קומות ועוד
  5. תבניות אקורד- אלו תבניות פלדה כבדות ומשמשת בעיקר ליציקת עמודי בטון, קירות בטון וקירות בציפוי אבן
  6. תבניות בטון משמשות למקומות מאד בירושלים יצקו באמצעות תבניות בטון את גן החיות התנכ"י .
  7. מעלית- ניתן לבצע הפרשי גובה באמצעות תבניות יציקת בטון
  8. בניית שדה תעופה- ניתן למצוא את שדות תעופה יפים שנבנו מיציקת בטון כמו הרחבת שדה התעופה בן גוריון שנעשה באמצעות תבניות אלו.