ספר תורה הוא אחד מהפריטים המקודשים ביותר לעם היהודי. ולכן גם שומרים עליו ומגנים עליו כמו שצריך. אחד מהפריטים שמזוהים עם ספרי התורה עם המעילים. כלומר, הכיסוי שנמצא מעל ספר התורה, כיסוי שעשוי מקטיפה איכותית, רקומה ומקושטת בקישוטים שונים. אז מי מייצר את המעיל? איפה קונים אותו? ומה כולל התהליך? כל הפרטים לפניכם.

איך מייצרים מעיל לספר תורה?

ייצור מעיל לספר תורה כולל מספר שלבים – 

  1. חיתוך הבד לפי גודל הספר; לא כל הספרים הם באותו גודל ולכן חשוב להתאים את גודל המעיל למידות הספר.
  2. קישוט הבד כנהוג על ידי רקמה; ניתן לבחור כל מיני דוגמאות לרקימה על המעיל – שערים, פרחים עיטורים ועוד. וכן לרקום עליו הקדשות שונות ושמות התורמים.
  3. עיטור המעיל בתוספות; כמו שרשראות, פרנזים, יהלומים, אבנים כסופות וכדומה.
  4. תפירת הבד לצורת מעיל והוספת פלטה קשיחה; אחר הקישוט והעיטור, מעצבים את פיסת הבד לצורת של מעיל ומוסיפים מלמעלה פלטת עץ עם חורים להשחלת עצי החיים. זאת כדי להעניק יציבות למעיל ולשפר את המראה של ספר התורה.

חשוב לציין, כי השלבים הנ"ל מתייחסים לתפירת מעיל לספר תורה אשכנזי, ושלבי הכנת מעיל לספר תורה ספרדי כוללים שלבים מעט שונים.

מי מייצר מעיל לספר תורה?

ניתן לרכוש מעיל לספר תורה במקומות שמתעסקים עם תשמישי קדושה ובחנויות רקמה למוצרי יהדות. בחנויות כאלה תוכלו למצוא מבחר דוגמאות של מעילים לבחירה ומהם לבחור את מה שאתם הכי אוהבים.

מרבית המעילים לספרי תורה מגיעים בעיצוב אישי. כלומר, מזמינים אותם לפי מידותיו של ספר התורה ומייצרים אותו על פי הזמנה אישית והתאמת המידות במדויק. אך בהחלט יש את המידה האוניברסלית שמתאימה בגדול לכל ספי התורה.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://rikmat-aharon.co.il/