הרכב שלנו נועד לשרת אותנו לצרכי עבודה, טיולים, ביקורים שונים ובילויים. הוא נוכח בחיינו ומהווה כלי חשוב שאין לו תחליף, לפחות בסופישבוע וחגים, ופעמים רבות גם לא בימי חול. שמירה על מצב תקין היא אינטרס מרכזי ולכן יש להקפיד על שמירה על כללי תחזוקה בסיסיים. רכב שמתחמם בקיץ או באביב מעיק על הנהג שנכנס אליו על שאר הנוכחים בנסיעה וגם לבעיה זו יש פתרון אפשרי בדמות השחרת החלונות כדי למנוע את התחממות הרכב. למטרה זו נוצרו חומרי ציפוי מיוחדים אשר תפקידם לסנן את קרני השמש ולאפשר לנוכחים ברכב לחזור אליו וליהנות מתנאים נוחים כבר בתחילת הנסיעה.

כמה עולה השחרת חלונות לרכב ?ציפוי חלונות אינו זהה למיגון חלונות הרכב. מיגון כולל ציפוי שנועד למנוע נזק מזריקת אבנים ובקבוקי תבערה וכן מנסיונות פריצה ושבירת חלונות. ציפוי לצורך מיגון מיועד גם למנוע נזק לרכב אם אירעה התפוצצות בקרבת מקום. מיגון כזה מיועד גם להוזיל את הפוליסה בחברת הביטוח מאחר שהוא מספק הגנה נוספת לרכב. מחירו של ציפוי חלונות הוא בדרך כלל כמה מאות שקלים, ולכן אין ספק שמדובר בפעולה משתלמת אשר תשרת אתכם במשך ימים רבים מאחר שמזג האוויר בישראל נחשב חם בחודשים רבים של השנה. ציפוי כזה חייב להיעשות על ידי בעל מקצוע עם ניסיון רב. הפעולה נשמעת פשוטה אבל מחייבת ידע טכני וניסיון וזאת כדי למנוע מצב שבו נשארות מעין "בועות" שאינן מכוסות וכך האור יכול לחדור פנימה.

ציפוי חלונות למטרת השחרה מותר לפי החוק רק עבור החלונות האחוריים ברכב. החלונות הקדמיים השמשה הקדמית והאחורית אינם מיועדים להשחרה ובסמכותו של שוטר להוריד את הרכב מהכביש אם אלה יהיו מושחרים. כמו כן החוק קוסע שלא ניתן לעבור טסט שנתי אם לא רק החלונות האחריים מושחרים. יש לקחת זאת בחשבון ולהימנע מהסתבכויות מיותרות. חשוב לבצע את העבודה של השחרת חלונות לרכב שכוללת לרוב שתי שכבות ציפוי לחלונות, רק אצל אנשי מקצוע ולא לנסות לחסוך עלויות ולעשות זאת בעצמכם.