ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח אשר נעשה בשל שיקולים אסתטיים. לא מדובר בניתוח שיש בו צורך רפואי אלא, הוא מתבצע בשל בחירתה האישית של האישה בלבד. מטרתו של הניתוח הוא להחזיר את מראה החזה שהיה להן בצעירותן, בטרם הן ילדו והניקו. יחד עם זאת חשוב לדעת שצניחת שדיים איננה נובעת רק כתוצאה מהריונות והנקות, אלא לעיתים השדיים צונחים כתוצאה מהזדקנות העור ואובדן האלסטיות שלו או כתוצאה משדיים כבדים גדולים או דיאטות רציניות שעושים פעם אחר פעם. גם הגורם התורשתי יכול להיות מעורב בחזה נפול.

מה עושים בניתוח הרמת חזה?

הליך ניתוח הרמת חזה משתנה בהתאם לכמה החזה נפול. כאשר מדובר על חזה אשר נפול רק מעט, יתבצעו חתכים קצרים ומעטים להרמת החזה ולכן, יהיה ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית. במקרה שכזה המנתח יעשה חתך מסביב לעטרת הפטמה ויאסוף את העור הרפוי באופן שמרים את החלק התחתון של השד. כמובן שהמנתח יוודא שהפטמה מצויה במקום הטבעי לה. לאחר מכן המנתח יסיר את עודפי העור ולאחר מכן יתפור את החתך. כאשר מדובר על ניתוח שמתבצע על חזה נפול מאוד, מדובר על ניתוח שיתבצע בהרדמה כללית אצל מומחה לכירורגיה פלסטית. במהלך הניתוח יתבצעו כמה חתכים לצורך הידוק טוב יותר של מעטפת העור שסביב השד. ניתוח זה ישאיר שתי צלקות למנותחת: מסביב לפטמה או לאורך השד.

החלמה מניתוח הרמת חזה

חשוב לדעת שבימים הראשונים לאחר הניתוח עלולים לחוש כאבים בחזה וכן, האזור התפרים עלול להיות נפוח ואדום. לא מדובר בכאבים חזקים מאוד וניתן להשתמש במשככי כאבים לצורך הקלה על הכאבים. תופעות שיכולות להיות לאחר ניתוח מעין זה הן: עור יבש ועוד. חשוב מאוד למרוח קרם לחות על העור היבש אך להימנע ממריחתו על חתכים שעדיין אינם החלימו. את מראה השדיים ניתן לראות כבר זמן קצר לאחר הניתוח, אך הצורה הסופית תתקבל רק 3 חודשים לאחר הניתוח. ישנם סיבוכים שונים לניתוח שיש להתוודע אליהן בכדי לדעת לקראת מה הולכים.