חולדות הן בין היצורים המלחיצים ביותר. יש להן מוניטין רע ולעתים קרובות נתפסים כמטרד. אבל יש סיבה טובה למה הם כל כך חוששים – הם יכולים לנשוך ויכולים לגרום נזק חמור. בחלק זה, נדון כיצד תוכל להיפטר מחולדות ולתפוס אותן בבית, במשרד או בכל מקום שתמצא אותן.

הם מאוד חכמים וערמומיים ויכולים להיות מאוד מסוכנים.

יש להם צבע שונה, אבל הם נראים הכי קרוב לעכברים. חולדות ידועות גם כמהירות מאוד וזריזות ויכולות לרוץ למרחקים ארוכים מבלי לאבד מהירות, על כן צריך להיות מאוד זהיר ובעל ניסיון ומומלץ להיעזר באיש מקצוע כמו למשל לוכד חולדות על מנת לקצר תהליכים ולהיפטר במהרה מהחולדות.

קצת על החולדות

חולדה היא יונק בעל גוף ארוך, רגליים קצרות וזנב ארוך יחסית. יש לו גם אוזניים קטנות, חוטם ארוך וללא פרווה. השם בא מהמילה הלטינית "ratus", שפירושה "עכברוש". הוא נמצא במקומות רבים בעולם.

השימוש המתועד הראשון במונח היה בשנת 1619 על ידי תומס הריוט בספרו "מבוא קצר לשפה האנגלית". הוא השתמש בו כדי לתאר חולדות שחיות ליד הרציפים של לונדון. זה שימש גם את ויליאם שייקספיר במחזה שלו "רומיאו ויוליה" (1607) כאשר הוא תיאר חולדות כ"שרצים קטנים" ש"מאוד מטרידים".

איך תופסים חולדות?

יש הרבה דרכים לתפוס חולדות. אחת הדרכים הפשוטות ביותר היא להשתמש במלכודת. עם זאת, זה לא יעיל כפי שהוא צריך להיות. הסיבה לכך היא שחולדות הן חכמות והן תמיד מוצאות דרך לצאת ממלכודות. אז איך תופסים אותם?

לסיכום:

"חולדות מהוות מטרד וסכנה. הן אוכלות את האוכל שלנו, הן פוגעות ביבול והן נושאות מחלות. קשה מאוד לתפוס אותן כי הן יכולות לנוע מהר מאוד". אם נתקלתם בחולדה – אולי כדאי שלא תנסו לתפוס אותה לבד. תפקידו של לוכד נחשים וחולדות הוא להגיע אליכם הביתה ולהשתמש בציוד שלו על מנת ללכוד אותה ללא כל פגע.