הרכב נחשב לכלי מאוד נוח ושימושי. באמצעותו, ניתן להגיע מנקודה לנקודה במהירות ובנוחות. אך איזה שימושים אנו נוכל להפיק ממנו אם הוא ישבוק לפתע חיים? זה יכול לקרות לו ממספר סיבות: תאונה, שריפה, הורדה בגלל תאריך ייצור ישן ועוד. במקרים אלו כבר איננו יכולים להשתמש ברכב לצורך נסיעה, ואדרבה, הרכב מהווה בעבורנו מטרד ועול: לא תמיד יש לנו מיקום מסודר עבורו, ואז הוא תופס מקום בחניה או שהוא חוסם את המעבר לאנשים ולרכבים אחרים, ולעיתים הוא עומד בצד הדרך ובכך הוא גם עלול לגרום לתאונות. בנוסף לזה, הוא פוגע במראה האסתטי של סביבתו, וחלקיו (זכוכיות, חלודה וחלקים חדים ובולטים, ועוד) עלולים להיות מסוכנים לילדים. אז אנו מבינים שהדבר הראשון שצריך לעשות, זה להיפטר ממנו. אך איך ניתן להרוויח מכך כסף, ובכך גם נפיק מהרכב תועלת אחרונה רגע לפני שנפרד ממנו?
באתר זה תוכלו לקרוא עוד על שירות של קניית רכבים מושבתים.

השבתה זמנית

כאשר הרכב מושבת זמנית, (כמו רכב שעבר תאונה, וזמן התיקון והשיפוץ הוא כמה חודשים), תוכלו לחסוך מעליכם בזמן הזה את עלויות אגרת הביטוח והרכב. לצורך כך יש לגשת למשרד הרישוי. 

גריטה

אפשרות זו מיועדת לרכבים שקיבלו צו הורדה מהכביש בגלל יושן. לפי החוק, כל רכב שחלפו משנת ייצורו 20 שנה, מורד מהכביש גם אם רישיון הרכב שלו בתוקף. במידה והרכב עומד בקריטריוני הגריטה של משרד התחבורה, ניתן לקחתו למגרש ייעודי ולגרוט אותו שם. במקרה כזה, המדינה תשלם לכם 3000 ₪. 

קונה רכבים לפירוק

כדאי לחפש "קונה רכבים מושבתים" שירכוש ממכם את הרכב. קונה הרכבים המושבתים לוקח את הגרוטאה ומפרק אותה לגורמיה. את החלקים התקינים הוא מוכר לגורמים שונים (כמו למוסכים), ואת החלקים הלא תקינים הוא מוכר לברזל. בשל כך, הוא קונה כמעט כל רכב בכל מצב שהוא, ומשלם בעבורו סכום יפה, ובמרבית המקרים, תוכלו לקבל ממנו גם שירותי גרירה. ולירוקים שבנינו – במכירת רכב לפירוק אתם גם תתרמו לאיכות הסביבה! כי בכך אנו מקטינים את ייצורם של חלקי חילוף חדשים.
ישנם מס' גורמים המבצעים קניית רכבים לפירוק במרכז,
פשוט לחפש ולמצוא!