לא מעט אנשים בוחרים כיום ברכישת דירה בקבוצת רכישה וזאת בשל המחירים הזולים יותר שהקבוצות הללו מציעות לצורך רכישת דירה. חשוב מאוד שתדעו שאם אתם קונים דירה במסגרת קבוצת רכישה, עליכם לבחור עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה בתחום אשר ילווה אתכם בתהליך כולו וישמור על הזכויות שלכם בצורה הטובה ביותר.

קראן עוד על מה צריך לדעת לפני  קניית דירה מקבלן >>>

מהי קבוצת רכישה?

קבוצת רכישה היא קבוצה של אנשים שהתאגדו למטרה של רכישת דירה. הקבוצה רוכשת בעצם ביחד קרקע בכדי לבנות עליה דירות. לאחר שמגבשים קבוצת רכישה היא בוחרת את הקבלן הרלוונטי לפרויקט. בדרך כלל חברת פרויקטים מקצועית תנהל את הפרויקט תחת פיקוח של ועד מיוחד מטעם הקבוצה. הרעיון של אותה קבוצה כאמור הוא לחסוך בעלויות, לרבות עליות מס. אולם, בכדי ליהנות מחסכון בעלויות מס, על הקבוצה להיות מאוגדת כיחידים ולא כתאגיד ולכן כל חברי הקבוצה חותמים על הסכם שיתוף ולקבוצת הרכישה יש מעמד של שותפות. המשמעות המשפטית של שותפות היא שכל שותף תלוי בשאר השותפים בקבוצה.

מדוע חשוב לבחור בעורך דין עבור רכישת דירה בקבוצת רכישה?

חשוב מאוד שתדעו שאם אתם רוכשים דירה במסגרת קבוצת רכישה, עליכם לבחור עורך דין מקרקעין מנוסה ומקצועי בתחום, אשר יסייע לכם להתנהל בצורה הטובה ביותר בכל מה שקשור לתהליך. כל רוכש דירה חייב להבין כי מדובר על תהליך שעלול להיות בו סיכונים כאלה ואחרים ועליו להבין האם הוא מוכן לקחת את הסיכונים הללו בתמורה למחיר זול יותר על רכישת דירה. עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה יסייע לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם כלל החסרונות שיש ברכישת דירה בקבוצת רכישה ולהבטיח כי תקבלו את הדירה שלכם בסופו של התהליך בדיוק כפי שאתם מצפים.