תקופות משבר יכולות להיות הזדמנות פז למשקיעים. כך נראי פני הדברים גם ביוון, אשר התאוששה בקושי מהמפולת הכלכלית של 2008, רק כדי להתרסק שוב בגלל משבר הקורונה. אז מה מחכה באתונה למשקיעי נדל"ן ישראלים?

 

למה להשקיע בנדל"ן יווני?

אחד מיעדי התיירות הפופולרים לישראלים ואירופאים הפך בשנים האחרונות גם יעד להשקעות נדל"ן. אפשר למצוא ביוון נכסים עם נוף לים התיכון, או במרכזי ערים שוקקות חיים, באזורים כפריים, או בכל מקום אחר באי המיוחד. יחד עם זאת, רוב המשקיעים הזרים בורחים להשקיע בעיקר בערים, כמו אתונה, שם יש תשואה נאה מהשכרת הדירה לשוכרים מקומיים, או זרים, אשר עובדים בעיר, או מקימים בה משפחה.

 

משבר הקורונה פגע גם בענף הנדל"ן

משקיעים ישראלים, שמחזיקים נכסים ביוון מספרים כי המשבר הנוכחי פגע אנושות בערך הנכסים, גם אלה הנמצאים ברשות המשקיעים הזרים. תופעה זו אמנם מאפשרת למשקיעים חדשים לרכוש נכסים משתלמים במחירים נמוכים במיוחד, אך גם פוגעת במשקיעים ותיקים, שהמתינו בסבלנות לעליית מחירים, אבל זו לא הגיעה.

 

יחד עם זאת, רוב המשקיעים הישראלים ביוון לא מרגישים פגועים מהמצב, פשוט כי הנכסים שבבעלותם עדיין נהנים מביקוש גבוה ולכן אין להם בעיה למצוא שוכרים שמשלמים שכירות חודשית קבועה ומשתלמת.

במילים אחרות – מי שלחוץ למכור עכשיו נמצא בבעיה וצפוי להפסיד, אבל מי שיכול להמתין עוד כמה חודשים, צפוי להניב רווחים נאים, גם אם יחליט להשקיע עכשיו – כאשר השוק נמצא בשפל נדיר, בגלל משבר הקורונה.

לסיכום

למה להשקיע ביוון? כי נדלן להשקעה ביוון מעולם לא היתה משתלם יותר! צרו איתנו קשר עוד היום, או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם, כי ההשקעה שלכם בנדל"ן יווני מחכה!