חולדות מוכרות לנו בכינוי "עכברושים" אבל לא כולם מודעים לפוטנציאל הנזק הרב שהן נושאות. חולדות עלולות להעביר מחלות, לנשוך ולפגוע בבעלי חיים וכן להשחית תשתיות חיוניות כמו חוטי חשמל וקירות. לכן מלחמה בהן צריכה להיות מיידית וללא דיחוי לאחר שגיליתם את נוכחותן בקרבת מקום. מדובר בעבודה למקצוענים בלבד ואין טעם לנסות לבצע אותה בכוחות עצמכם ולהסתכן בנזק לבני אדם ולרכוש. חולדות, כאמור, מעבירות מחלות בנשיכה או שריטה ולכן היתקלות ישירה איתן נחשבת למסוכנת מאוד ועלולה להסתיים בטיפול רפואי. חולדות עלולות לתקוף אתכם גם בלילה, כשאתם ישנים, ובמצב זה לא תוכלו כלל להתגונן. מומחי הדברה יבצעו גם פעולה מונעת כדי שתרחיש כזה לא יתממש.

כיצד לוכדים חולדות

לכידת חולדות אפקטיבית במיוחד נעשית ישירות באמצעות הידיים ואינה מצריכה שימוש במלכודות הכוללות רעלים או קפיצים, כאלה שעלולות להיסגר על הדיירים או חיות המחמד ולגרום נזק רב ובלתי הפיך. לוכד מנוסה יידע לבוא אליכם ולטפל מיד בבעיה בכוחות עצמו. לוכד כזה יהיה זמין שבעה ימים בשבוע ו-24 שעות ביממה והוא עדיף בהרבה על כל מציב מלכודות או מדביר. סילוק מהיר של החולדה יתאפשר מבלי לגרום למותה, ומאחר שמדובר בחתירה למגע פיזי – אל תעזו לנסות זאת בעצמכם מאחר שמפגש כזה עם חולדה עלול להסתיים רע מאוד. 

איתור לוכד חולדות אמין

לוכד אמין יידע להסביר לכם מיד מדוע השירות שלו עדיף על מלכודות וזמין בכל עת. חשוב שהוא יתגורר בטווח קרוב ולא בקצה המדינה, וזאת כדי שיהיה זמין תוך זמן קצר ככל האפשר. כדאי לקרוא עליו המלצות ולהזעיק אותו מהר ככל האפשר מהרגע בו איתרתם חולדה בבית.  

קראו עוד על: הדברת מכרסמים.