כאשר החורף מגיע כולם מתחילים להתכונן אליו עם ההוצאה של שמיכות החורף לאוורור או לכביסה לפי הוראות היצרן. כאן עולה השאלה איזו סוג של שמיכה מציעה את החימום הכי טוב בלילות החורף הקרים, כאשר כולם כבר יודעים כי יש שמיכות עם מילוי של נוצות, שמיכות עם מילוי של פלומה ושמיכות עם מילוי סינטטי. הדבר הראשון שצריכים להבין הוא שלא תמיד המחיר ישפיע על האיכות, אבל בהחלט כדאי להשקיע קצת מחשבה וכסף בבחירת שמיכות פוך שתהיינה הכי שימושיות למשך כל עונה קרה מחדש.

שמיכות סינטטיות

טרם הבחירה של המילוי שהוא דבר חשוב אשר ישפיע על הרמה של החום במיטה, יש להבין כי ג הכיסוי של השמיכה הוא חשוב, וכדאי להשקיע בשמיכה עם כיסוי של כותנה טבעית ונעימה. לאחר מכן זה כדאי לדעת כי עבור כל אלה שלא יכולים או רוצים לבחור באופציה של פלומה או נוצות עבור המילוי של השמיכה, יש אופציה לא רעה אשר הפכה להיות יותר טובה ככל שהטכנולוגיה רק הלכה והתקדמה.

נכון להיום מייצרים מילוי אשר עשוי מסיבים חלולים שמצליחים לחקות את אפקט החימום של פלומה בהצלחה רבה. עם תפירה שמחולקת לריבועים כהלכה ומילוי של סיבים חלולים בכמות נאותה מקבלים שמיכה ששומרת על חום הגוף לאורך כל התקופה הקרה.

פלומה או נוצה

אם רוצים כי יהיה נעים במיטה ממש כפי שנעים לאווז בארץ קרה, זה חשוב להבין כי מילוי שככל שיהיה מורכב מפלומה טבעית שעברה תהליכי ניקיון כהלכה, כך יהיה חום הגוף שמור לו מתחת לה בצורה הכי נעימה ומחממת שאפשר. שמיכה אינה מחממת, אלא לוכדת את חום הגוף בצורה אפקטיבית למהלך כל הלילה הקר.

ככל שיהיה מדובר במילוי בכמות גדולה יותר, כך אפקט החימום יהיה גדול יותר, ולכן זה חשוב לבחור את המילוי בצורה שתתאים לכמה קר לכל אדם בצורה פרטנית למדי. ומה לגבי הנוצות שבשמיכה? החלק אשר מאפשר שמירה על חום הגוף באופן יותר מוצלח הוא הפלומה ולא הנוצה, אך גם נוצה מאפשרת יצירה של שמיכה מוצלחת בעלות הרבה יותר נמוכה.