בדרך כלל, כשילדים נשאלים כמו מי הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, בתחום המוזיקה, אז הם מזכירים סולנים, גיטריסטים, חלק מהם מזכירים מתופפים, ומי שהולך לעולם הקלאסי, חולם להיות כמו פסנתרן כזה או אחר. 

אך יש סוג נוסף של "גיבורים" עבור ילדים אשר מעוניינים להשתלב בעולם המוזיקה והם בסיסטים. אומנם הם נחבאים אל הכלים ולא תמיד מקבלים את החשיפה הראויה להם, אך אין ספק שמדובר בדמויות חשובות מאוד בעולם המוזיקה. אין יצירה שלמה בלי בס, אין להקה שאין בה נגן בס לצד נגנים אחרים, כל טריו או קוורטט בג'אז או ביצירות קלאסיות, כולל כמעט תמיד נגן בס, לצד נגנים בכלים אחרים. עד כדי כך יש חשיבות לכלי זה. 

לכן, יש לא מעט ילדים אשר מעוניינים ללמוד כיצד לנגן על גיטרה זו ולוקחים שיעורים בגיטרה בס. מדובר על שיעורים אשר נלמדים אצל מורים שמתמחים בכלי זה, המורכב מארבעה מיתרים ויוצרים צלילי בס עמוקים. 

כיצד לוקחים שיעורים על בס

חשוב לומר, שהבסיס לשיעורים אלו, הוא באופן החזקת הגיטרה והאופן בו מנגנים עליה. מאחר והיא בנויה בצורה מעט שונה מגיטרה רגילה, יותר ארוכה וצרה, אז צריך לדעת כיצד להחזיק אותה ואיך לנגן עליה. יש מקרים בהם הילדים יתחילו בשיעורים על גיטרה רגילה ויעברו לשיעורים על גיטרת בס. 

כמובן שבהמשך לומדים כיצד לנגן יצירות שונות, כיצד לנגן את החלק של הבס ביצירה, ואיך לעשות את זה בצורה שתטיב עם היצירה ובאופן שתאפשר לצלילי הבס להישמע בצורה מדויקת ולבצע את התפקיד שלהם ביצירה 

חשוב לציין, לצד השיעורים של ימאהה בית ספר למוסיקה, על התלמידים לתרגל את החומר גם בבית, בלי הפסקה, רק כך הם יוכלו לנגן על גיטרה בס בצורה נכונה.